Yemek Kokularından Kurtulmanın En Kolay Yolları

Ne kadar lezzetli olursa olsun, bazı yemekler, sizin için ve evinizde hoş olmayan yemek kokuları bırakabilir. Özellikle soğan, balık kızartması, çemen, karnabahar ve lahana gibi gıdalar son derece rahatsız edicidir. Yemek kokularını üzerinize sinmesini önlemek için saçınızı örtebilir, kıyafetlerinizi değiştirebilir, duş alabilirsiniz, ama tüm eve sinen ve günlerce gitmeyen yemek kokularını yok etmek kolay değildir. İstenmeyen kokuları nötralize etmek için bu basit yöntemleri deneyin.

Ocağın Yanına Bir Kâse Sirkeli Ekmek

Mutfağınızda yemek pişirdiğiniz ocağa yakın bir yere içine ekmek parçaları atılmış küçük bir kâse sirke, kızarmış balıkların ve diğer gıdalardaki kokuların azaltılmasında çok yararlıdır. Birkaç saat sirke bırakın

Tütsü veya Kokulu Mumlar

Kokulu mumlar etkili koku önleyici ve yatıştırıcı olabilir. Tütsü daha güçlü olma eğilimindedir, ancak kalite açısından ne kadar yüksek olursa olsun bazı tütsülerin hızla bir baş ağrısı oluşturabileceğini fark edebilirsiniz.

Öğütülmüş Kahve

Öğütülmüş kahve çekirdeği ve kahve telvesi, bir evi daha hoş kokuların üstesinden gelen hoş bir aromayla doldurmanın kolay yoludur. Bir değişiklik yapmak için, tarçın, hindiba veya diğer baharatları kahvelere eklemeyi deneyin.

Pencereleri Açın Kapıları Kapatın 

Taze hava, herhangi bir evin iyi kokmasına yardımcı olur ve stratejik bir esinti pişirme kokularını pencereden dışarı doğru götürür. Mutfağın bulunduğu evin bir bölümünü pişirme kokularını sıkıştırmaya çalışın. Ayrıca mutfak kapısını da kapatabilirsiniz, ancak bunu yaparken kokuları dışarıya üflemek için bir esintiniz yok demektir. Öyleyse iyi bir davlumbazınızın olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.