Yağlı Ciltlerin Bakımı İhmale Gelmez

Yağlı cilde sahip olanlar cilt tipine uygun bakım uygulamalılar. Yanlış bakım ürünleri kullanırsanız gözenekleriniz daha çok genişler ve sivilceniz artar. Yağlı ciltlerde siyah noktalar diğer cilt tiplerine göre daha fazla görülür. Bu nedenle sabah ve akşam cilt temizliğine önem verilmeli, makyaj ile uyumamalısınız. Saçlarınız yağlıysa yüzünüzle fazla temas ettirmeyin.

Yağlı Ciltlere Tavsiyeler

Yağlı cilt yapısı bulunan kişiler bakımlarına dikkat edecekleri gibi sıvı tüketimini de artırmalılar. Lifli gıdalar, greyfurt, salatalık tüketecekleri besinlerdir. Yumuşak bir temizleme jeli kullanmalısınız. Satın alacağınız ürün akne üretmeyen türde olmalı. Su bazlı kozmetikler kullanmaya çalışın.

Tuzlu atıştırmalıklar, yağlı etler ve mandıra ürünlerinden kaçının. Yüzünüzü çok fazla yıkamayın. Yüzünüzü temizlerken aşırı ovmayın. Siyah noktalarınızı kesinlikle bilinçsiz sıktırmayın. Yağlı ciltler gece boyu ve uyurken de yağ üretimi yapar.  Cildinize maske uygularken asit içerikli meyvelerden yararlanabilirsiniz. Limon suyu ve greyfurt suyu ile hazırlanmış maskeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı maden suyunu cam kasede karıştırın ve sprey şişesine koyun. Karışımı cildinize sıkın. Gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. buz küplerinden de yararlanabilirsiniz. Yağsız sütü, limon suyunu ya da greyfurt suyunu buz poşetlerine koyun ve dondurun. Günde iki kere yüzünüzde buz küplerini gezdirin. Buz kalıpları cildinizi sıkılaştırır ve yağlı cildin parlamasını da önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.