Soğuk Lipoliz veya Yağ dondurma Nedir?

2010 yılından beri bilinen Soğuk Lipoliz, (Cryolipolysis) cilt altındaki dokuların dondurulması yöntemi ile çalışan estetik veya sağlık amaçlı tedavi şeklidir. Cildinizin bir kısmı dondurucu bir cihaza yaklaşık bir saat boyunca takılır ve bu da bazı yağ hücrelerinin kaybolmasına neden olur.

Soğuk Lipoliz ile soğutulan bölgedeki yağ hücrelerinin bazıları tahrip edilir ve nihai olarak karaciğer tarafından atılır. Ultrason cihazlarında olduğu gibi, cilt yaralanma riski ve diğer yağ seviyelerinde bir değişiklik olmaz. Gerekli tedavilerin sayısı aşırı yağ miktarına ve uygulamanın becerisine göre değişir.

Soğuk Lipoliz Liposuction’a Benzer Sonuçlar Verir mi?

İşlemin popülerliği, incelenen son iki yılda çarpıcı bir şekilde büyüdü, kadınlardan sonra erkeklerde de prosedüre artan bir talep geldi. Aslında Soğuk Lipoliz, Liposuction benzeri sonuçlar verebilir, ancak karşılaştırılabilir sonuçlar elde etmek için dikkatli bir tedavi organizasyonu, deneyimli bir uygulayıcı ve çoklu tedavi döngüsü gerekir.

Soğuk Lipoliz, cilt altı (sadece cildin altında) yağ hacminin azaltılmasında etkilidir. Herhangi bir cerrahi işlem içermez, vakumlanan yağ, CoolSculpting makinesinde sabitlendiğinde, parçalanana kadar soğutulur. Bir oturum bir saatten az sürer ve anestezi gerekmez. Bir bölge işlem gördükten sonra bir sonraki alan başlatılabilir.

Liposculpture şekillendirme tedavileri içerisinde yere alan Soğuk Lipoliz, liposuction’ın bir türevidir. Genellikle eş anlamlı olarak kullanılırlar. Liposuction kesinlikle, belirli bir alandan yağ hücrelerini uzaklaştırmaktır, yani yağ bölgesini azaltma gibi. Öte yandan, liposculpture, vücudu şekillendirmek için yağ alanlarından uzaklaştırmayı ve metabolizma tarafından atılmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.