Sıkı Bir Yüze Kavuşmanın Altın Kuralları

Cilde iyi bakılmadığı zaman cilt sarkar ve esnekliğini de kaybeder. Yanak ve çene ile birlikte gıdık bölgesinde de yağ birikir ve gözaltı torbalarınız oluşur. Bunları önlemek için gerekli maskelerin uygulanması, cildinize uygun kremlerin düzenli kullanılması ve yüz jimnastiğinin yapılması gerektir.

Sıkı Bir Yüze Nasıl Kavuşulur?

Estetik cerrahiye gerek duymana yüzünüzü evde de daha sıkı hale getirebilirsiniz. İyi bir beslenme programı uygulayın ve tuz, şeker, kırmızı et, tatlılardan uzak durun. Güne mutlaka ılık limonlu su ile başlayın. Yeşil çay günde iki bardak içmelisiniz. Gün içinde de 8 bardak suyu içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Zencefil çayı da yüz için detoks etkisi yaratır günde iki fincan içebilirsiniz.

Yüz Bakımı
Yüz Bakımı

Yüz egzersizlerini ise haftanın beş günü uygulayın ve bir gün ara verin, tekrar başlayın. Bol kahkaha atın, sesli ve sessiz harfler cildinizi gererek söyleyin. Bu işlemleri ayna karşısında yapın. Gözlerinize ise masaj uygulayın. Parmak uçlarınızla ve yukarı doğru masaj hareketleri her zaman cildi canlandırır.

Cildinize haftada iki defa düzenli maske yapın. Maskeleri cildinizin yapısına uygun olanlardan seçin. Yüzünüzü geceleri mutlaka temizleyin ve öyle uykuya dalın. Temizlenmeyen cilt çabuk kırışır ve sarkar. Meyve asitlerinden faydalanın ve cildinize arada yediğiniz meyvelerin kabuklarını sürün ve 10 dakika bekleyin. Gün içinde buz küplerinden de faydalanıp, cildinizi daha sıkı hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.