Saç Rengine Uygun Makyaj Önerileri

Bayanlar her zaman güzel bir görünüme sahip olmak ister. Bunun için saçlarına ve makyajlarına da özen gösterirler. Pek çok bayan doğal olmayan makyaj yöntemlerinin ciltlerine zarar verdiğini ve kattıkları güzellik hissinin de çok uzun sürmediğini söylüyor. Buna karşı güzellik uzmanları doğal makyaj ile ilgili bazı tüyolar paylaşmaya başladı.

makyaj
makyaj

Saçlarınızla Uyumu Yakalayın

Makyajın yüze yakışması için saç rengi ile uyumlu olması gerektiğini belirten uzmanlar her bir saç rengi için farklı önerilerde bulunuyor. Esmer saçlı bayanlardan başlayacak olursak eğer bu koyu güzelliklere uzmanlar siyah göz kalemini kullanmalarını tavsiye ederken ruj olarak da kiraz rengi mat rujlardan taviz vermemeleri gerektiğini söylüyor. Kıpkırmızı dudaklar esmer bayanlara fazlasıyla yakışıyor.

makyaj ve saç
makyaj ve saç

Sarışın bayanlar için de doğallık önerileri aynı. Uzmanlar özellikle sarışın bayanların doğal makyajdan kopmamasını tavsiye ediyor. Buna ek olarak da pembe tonlarından yararlanmaları öneriliyor. Yumuşak pembe rengi yüze yaydığınızda sarı saçlarınız ile aradaki muazzam uyumu siz de fark edeceksiniz. Ruj tercihiniz de çok kalın olmamakla beraber yine yumuşak pembe tonu olmalı.

Saçları ile ortalığı kavuran bayanlar listesinde sırada kızıl saçlı kadınlar var. Kızıl saçlı kadınlar için gelen ilk uyarı mor ve mavi tonlarından kaçınmaları yönünde. Bu renkler kızıl güzelliklere oldukça uzak. Bunun yerine pastel ve altın tonlar tercih edilmeli. Doğallığı yakalamak için de sıcak tonlarda rujlar tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.