Mevsimlere Göre Düğün Dekorasyonları

Düğünler, evlilik yolundaki çiftlerin mutlu sona ulaştıkları en özel günlerdir. Düğün gününün hayat boyunca hafızalarda yerinin olacağını düşünürsek bu gecenin son derece özel ve güzel olmasını her çift mutlaka ister.

Düğünler evlenilen mevsime göre farklı formatlarda yapılabilir. Örneğin; kış vakti evlenecek bir çift için kapalı bir mekân ne kadar uygunsa, yaz ayında yapılacak bir düğünün açık havada gerçekleşmesi de efsanevi bir düğün ortaya çıkarabilir. Sizler için mevsimlere göre düğün dekorasyonları oluşturduk.

düğün

İlkbahar Düğünleri

İlkbahar aylarında yapılacak düğünlerde düğünün açık veya kapalı havada gerçekleşmesi genelde çiftin seçimine bağlıdır. Yaşanılan bölgedeki akşam saatlerindeki serinlik oranına göre akşam açık havada tercih edilebilir. Ancak bahar ayında çok sıcak bir bölgede yaşamıyorsanız gündüz saatlerinde açık havayı da tercih edebilirsiniz. İlkbahar aylarında yapılacak düğünler, ilkbahar çiçekleri müjdelediğinden birbirinden güzel çiçeklerle masalar süslenebilir. Pembe, yeşil ve mavi tonları renk seçiminde tercih edilebilir.

Sonbahar Düğünleri

Yaprakların döküldüğü ve kışın habercisi olan Sonbahar ayında açık havada yapılacak bir düğün hava muhalefetiyle sizi karşı karşıya bırakma riskine sahiptir. Bu nedenle sonbahar ayındaki düğünlerin kapalı ortamlarda yapılması daha doğru olmaktadır. Bahar ayında nasıl çiçeklerden süslemeler yapılıyorsa bu ayda da kurumuş yapraklardan süslemeler yapılabilir. Düğününüzde kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Kış Düğünleri

Kış aylarında en doğru seçim kapalı mekânlar olacaktır. Açık alanda yapacağınız çılgınca bir düğün, çeşitli sıkıntıları doğurabileceğinden bu riske girmemek son derece önemlidir. Kozalak, kar küreler ve kurumuş ağaç gibi süslemelerle kış düğününüzü dekore edebilirsiniz. Kış denilince akla beyaz geldiğinden beyaz ve gri gibi renkler tercih edilebilir.

Yaz Düğünleri

Yaz düğünleri en çok alternatifi barındıran bir düğün mevsimidir. Bu mevsimde açık havada tekne, kumsal ve havuz gibi birçok açık havada alternatifleriniz bulunmaktadır. Yaz ayında düğünü olacak kişilerin imkânları yetiyorsa eğer kapalı alanı tercih etmemeleri unutulmaz bir düğünü beraberinde getirecektir. Yaz düğünlerinde renkli bir görüntü sağlamak için canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.