Masa Başında Çalışanların Uygulayacağı Diyetler

Günümüzde yoğun iş programı nedeniyle çoğunlukla diyetlere başlanılır ama bağlı kalınmaz. Büroda ve sürekli masa başındaysanız da diyet yapabilirsiniz. Hareketsiz olduğunuz için kalorisi az gıdalara yönelmeye dikkat etmelisiniz. İlk olarak yanınızdan suyu eksik etmeyin ve 10 su bardağı su içmeye özen gösterin.işe su götürebilir ve içine tarçın, limon ekleyebilirsiniz. Tarçın kan şekerini dengelediği için açlık duymanızı engeller.

diyet
diyet

Ofis Hayatında Diyet Nasıl Uygulanır

Sabahları kalkar kalmaz ılık su içine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve yarım limon sıkın. Güne zinde başlar ve daha hızlı kilo verirsiniz. Sabahları yoğurt içine 4 çorba kaşığı yulaf katıp yiyebileceğiniz gibi sütle de yapabilirsiniz. Süt ve yoğurdu sevmiyorsanız, iki dilim çavdar ekmeği içine yağsız peynir koyun ve bir domates ekleyin. Gün içinde sizi tok tutar. Salatanıza zeytinyağı ve limon suyu ekleyin. Diyet yaparken bedenin zeytinyağı ve tereyağına da ihtiyacı vardır.

diyet yapmak
diyet yapmak

Öğlenleri yoğurt ağırlıklı ve salata ağırlıklı beslenin. İş yerinde yemek yiyorsanız, ağır yemeklerin yerine çorbayı ve salatayı tercih edin. Ara öğünlerde ise badem ya da fındık tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise bir kase yoğurt, bir parça tavuk eti ya da 4 köfte ve bol salata yiyebilirsiniz. Bağırsak problemine karşı mutlaka gece yatmadan önce 3 kuru kayısıyı bir su bardağı su ile tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.