Gebelikte Akıntı Normal Mi?

Gebe olduğunuzu  anladığınız an endişeleriniz de atmaya başlıyor. Meydana gelen her durumdan iyice rahatsız olmaya başlıyor ev sanki hep ters giden şeyler varmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Elbette her şeyi dikkate almanızı önermiyoruz ama alacağınız ve dikkat edeceğiniz noktalar da mutlaka olacaktır. bunların en başında ise akıntılar geliyor. Hamileyim ve akıntım var ne anlama geliyor diyorsanız bunu anlamanın tek yolu doktora gitmek ve bir test yaptırmak olacaktır.

gebelik
gebelik

Kokulu ve Yoğun Kıvamlı Akıntılar

Hamile kadınlarda kokulu ve yoğun kıvamlı akıntılar bir mikrop olduğunu gösterebilir. Normal bir akıntı kabul edilebilir ama bu saydığımız iki özellik bir araya geliyorsa mutlaka ters giden şeyler var demektir. Dolayısı ile de doktorunuz test yaparak var ise bu rahatsızlığın tedavisini yapmalıdır. Kapılacak bir virüs ya da hastalık erken doğum nedeni olabilir. Bu sebeple gebelikte akıntıyı önemsemeyi unutmayınız.

gebelikte sıkıntı
gebelikte sıkıntı

Hamilelikte Bol Akıntı Gelmesi

Özellikle gebeliğin son ayında g-akıntı ile bebeğin suyunun gelmesi karıştırılabilir. Bu gibi durumda yapmanız gereken doktorunuzu bilgilendirmek olacaktır. eğer normal sıvı şeklinde geliyorsa ve bolca oluyorsa buna mutlaka baktırmak gerekir. Doktorunuz yapacağı çok basit bir test ille onun vajina akıntısı mı olduğunu yoksa bebekten gelen amniyon suyumu olduğunu hemen anlıyor olacak. dolayısı ile gebelikte akıntı sandığınızdan çok daha önemlidir ve mutlaka doktorunuzu bilgilendirmeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.