Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekore etmek heyecanlı ve keyifli bir iştir. Bu nedenle kendini kaptırıp evini dekore edeyim derken bir ton eşya ile dolduranların sayısı az değildir. Daha sonra yapılan dizayn sorunlar yaşatsa da artık yapılmış olduğundan kabul edilir ve öyle devam eder.

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bir eve eşya alınacaksa evin kiracısı mı sahibi mi olduğunuz en önemli konudur. Eğer kiracıysanız ev değiştirmeler sık yaşanacak demektir. Bu nedenle taşıması rahat olacak eşyalar tercih etmek bir çeşit zorunluluk halini alır. Eşyalar ne kadar küçük, hafif ve düz şekilli (kare ve dikdörtgen) olursa taşınma işi o kadar rahat olur ve eşyaların bu işlemler sırasında göreceği zarar da o kadar azalır. Zira taşınma sırasında ne kadar çaba sarf edilirse edilsin mutlaka eşyalar zarar görür ancak büyük, ağır ve fazla süslü, şaşalı mobilyaların göreceği zarar ile hafif küçük bir mobilyanın göreceği zarar bir olmaz.  Bir diğer önemli konu evin büyüklüğüdür. Eşya alırken evin büyüklüğü de göz önünde bulundurulmalıdır.

ev dekoru
ev dekoru

Kiracıların küçük mobilyalar tercih etmesi burada da işlerine yaracaktır, bir sonraki evin büyüklüğü önceden bilinemeyeceği için ev küçük olsa da mobilyalar küçük olunca sorun yaşanmaz. Yine kiracıların eşyalara çok büyük yatırımlar yapmaları mantıklı değildir. Eşyalar kaliteli olsun diye son derece pahalı eşyalar alındığında taşınma sırasında görülecek zarar haliyle artar. Kendi evi olmayanların geçici denilebilecek mobilyalar almaları onların faydalarına olacaktır.

Evdeki süsleme konusunda ise hem ev sahiplerinin hem de kiracıların süsleme amacıyla çok fazla eşya almamaları öneriliyor. Evin her şeyden önce bir yaşam alanı olduğu unutulmamalıdır, önce konfor sonra süsleme gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.