Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo almak oldukça kolay bir deneyim olup vermek ise odlukça uzun bir süreç olup aynı zamanda büyük kararlılık gerektiren zorlu bir durumu yaratır. Bu sebep ile kilo verme deneyimi ile karşı karşıya olan kişiler öncelikle bir dizi sorun ve soru ile karşı karşıya kalıp sıkıntılı oldukları bu durumdan en kestirme yol ile kurtulmanın yollarını arar.

diyet hileleri
diyet hileleri

Aç Kalarak Diyet Yapmak Cezalı Yaptırımdır, Önerilmez

Kesinlikle şok diyet uygulamaları diyetisyenler tarafından önerilmez. Bunun yerine hem fiziksel aktivite hem de beslenme düzeninin sağlanması kilo vermek için son derece idealdir.  Fakat kilo vermeye başlamak ile aç kalmak aynı şey değildir. Bu sebep ile kilo verirken aç kalmamaya özen göstermeniz önemli. Şok diyetler aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarına da sebep olabiliyor.

Spor Yaparken Enerji İçeceği İçilebilir mi?

Spor yaparken düşen kan şekeri sonucunda kendinizi yorgun ve aç hissedebilirsiniz. Bu durumda bir enerji içeceğini tüketerek gerekli olan sıvıyı kazanırken aynı zamanda kaybedilen mineraller de bedene geri kazandırılabilir.

diyet listesi
diyet listesi

Gündüz Diyet Hoş Akşam Niyet Boş

Diyet uygulaması yapan kişiler gündüz tüm gün boyunca diyette uygun olarak davranırken akşamları sıkıntı yaşayabiliyor. Özellikle akşam acıkmaları ve atıştırmalıklar konusunda yaşanan bu sıkıntıda havuç dilimleri, az yağlı süt ile yapılan latte, beyaz leblebi ya da taze sıkılmış domates suyu içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.