Eski Eşyalar ile Dekorasyona Katkı Mümkün mü?

Eski ev eşyalarınızı ya da eskicilerden edineceğiniz bazı eşyaları yenileyerek ev dekorasyonunuzun içinde değerlendirmeniz mümkün. Öyle ki bazı kişilerin çöp diye attıkları son derece rustik havaya sahip olan berjere bir sünger ve uyumlu bir kılıf kaplanmasının yanı sıra bazı eski yerlerinin boyanması ile son derece şık bir berjere sahip olma imkânınız da bulunuyor.

eski eşyalar
eski eşyalar

Başkalarının eskilerini almaktan hoşlanmıyor iseniz evinizde bulunan ve çöpe atılması muhtemel olan tava, kek kalıbı, tepsi ya da ampul ile yaratabileceğiniz o kadar çok aksesuar fikri bulunuyor ki bu uygulamalara evinizde yer açarak dekorasyonunuzu ekonomik bir dokunuş katabilirsiniz.

Eski Eşyaların Geri Dönüşümü

Eskiyen kek kalıplarınızı ev dekorasyonunda boyayarak saksı olarak kullanmanın yanı sıra içersine beton döküp kalıp çıkarma içinde kullanabilirsiniz. Özellikle orta kısmı delik olan kek kalıbını da bu alana çiçekler ile süsleyebilir ya da tam bu kısma sığacak bir küçük saksı ile değerlendirmeniz mümkün.

eski eşyalar ile dekor
eski eşyalar ile dekor

Duvar saati, rüzgâr çanı, duvar lambası, kapı süsü, sarkıt lamba ve daha birçok farklı keke kalıbı fikirlerinin yanı sıra bozulan lambanızı şık birer saksı ya da vazo yapmanın yanı sıra bahçe veya balkonunuzu süslemek için de kullanabilirsiniz. Tavalarınız şık bir duvar saati olmanın yanı sıra sevdiklerinizin resmini yerleştireceğiniz çerçevelere de dönüşebilir. Herhangi bir eşyanızı atmandan önce mutlaka nasıl geri dönüşüm yaparım diye düşünmeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.