Cenaze Çiçeklerinin Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cenazeler son derece üzüntülü bir havanın hâkim olduğu bir zamanı ifade etmenin yanı sıra aynı zamanda matemli havaiçinde insanların bir arada bulunarak cenazesi olan kişiye destek sundukları zamanı ifade eder. Sevdiğiniz insanların bu matemli günlerine katılamadığınız zamanlarda onların acılarını paylaştığınızı ve orada bulunamamadan dolayı duyduğunuz üzüntüyü ifade etmenin bir yolu da çelenk göndermektir. Cenaze çelenkleri ise açılış, nikâh ve düğün çelenklerinden farklı olarak tercih edilir. Daha hareketli ve renkli seçimlerin yerine ortama uygun olan seçimlere yer verilir.

çelenkler
çelenkler

Cenaze Çelenk Modeli Nasıl Olmalıdır?

Cenaze çelenkleri içinde seçim yaparken çiçeklerin cinsinin ne olduğunun aslında çok fazla bir önemi yoktur. Cenaze çiçekleri olarak nitelendirilen bir çiçek çeşidi yoktur. Genel olarak cenaze için gönderim olduğunu bildirmeniz durumunda, çiçekçiniz tarafından en uygun olan çelenk modelini ve çiçek seçimi konusunda bilgi alabilirsiniz. Çelenk etrafı genellikle siyah olarak bezenip yası ifade eder. Çiçeğin üstüne yazılacak olan bant ise gene aynı şekilde siyah ya da buna uygun olarak koyu renk tercih edilir.

Cenaze Çelenklerinde Gönderimin Nereye Yapılması Gerekir?

Cenaze çelekleri için tercih edilen modeller genellikle standart bir model olup kalp ya da yıldız şekli gibi modellere bu tür çelenklerde yer verilmemektedir. Genel olarak yeşillikler ve çiçekler ile hazırlanan çelenkler sevdiklerinizin yanınızda olamadığınız bu özel günde onların acılarını en derinden paylaştığınızı ifade etmenin yoludur. Bu sebep ile gönderiminizi cenaze evine yapabileceğiniz gibi cenazenin kaldırılacağı camiye ya da kabristana gönderim de yapmanız mümkün. Genel olarak cenazenin kaldırılacağı camiye gönderimi yapılan çelenkler, arzu edilir ise kabristana ya da cenaze sahibinin evine de gönderilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir