Kalıcı Kaş Konturu İşlemi Nedir?

İlaç kullanımı, genetik sebepler ya da yanlış uygulanan kaş alımları sonucunda kaşlar dökülür. Kaşların dökülmesi yüze estetik olmayan bir hava verebilir. Bu tarz durumlarda yüzünüze uygun kaş görüntüsünü sağlamanız için bazı işlemlerden yararlanmanız gerekir. Kalıcı kaş uygulaması ile kaşlarınız hem doğal hem de hacimli görünüme kavuşur. Kalıcı kaş işleminde yüz yıkandığı zaman ya da yağmurda ıslandığınız vakit herhangi bir akma dahi görülmez.

kalıcı kaş
kalıcı kaş

Kaş Konturu İşlemi Nasıl Yapılır?

3D kıl tekniği ile uygulanan kalıcı kaş işleminde kaşlarınız doğal görünür ve gerçek bir kaş havasına bürünür. Yarım saatte uygulanır ve acı ya da ağrı olmaz. Uygulama ile doğal bir kaş yapısına kısa sürede kavuşursunuz. Yüz yapınıza uygun kaş çizilir ve bu kaşa uygun işlem yapılır. Yapılacak kaş bölgesine kalem veya iğne ile kontur işlenir ve kişinin kendi kaşlarına uygun profil çizilir.

Kalıcı Kaş Uygulaması Avantajları

Kalıcı kaş uygulaması, kaşları dökülen ve kaşında simetri sorunu olduğunu düşünen herkese uygulanabilir. Kalıcı kaş tekniğinde kişinin cilt yapısı da dikkate alınır. İşlem sırasında acı duyulmaması için bir krem sürülür ve daha sonra uygulamaya geçilir.

Uygulama sonrasında ise bir hafta boyunca kaşların sudan korunması istenir. Bir hafta boyunca verilen talimatlara dikkat ederseniz kalıcı kaşınızın ömrünü daha da uzatırsınız.

Kalıcı kaşın diğer önemli avantajı ise 1 ya da 1,5 yıl sonra farklı bir kaş modelini seçebilirsiniz. Kişiliğinizi ortaya çıkaracağı gibi sizi daha genç bir havaya da büründürür. Doğal kaş kıllarınıza ise herhangi bir zarar gelmez. İşlem sırasında lokal anestezi yapılacağı için ağrı ya da acı duymazsınız.

Güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanmalı ve belirli süre solaryumdan uzak kalmalısınız. Kalıcı kaşınızın renginin hep aynı koyulukta kalması için güneşe çıkarken güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir.

Kalıcı kaş uygulaması tek bir seansta yapılır. İşlem sonrasında uzmana gidip kontrol ettirilir ve kaşınızın durumu kontrol edilir. Doğal bir kaş görünümü sağlanacağı gibi yüzünüzle uyum da yakalanır. https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/3d-kil-teknigi sitesini inceleyerek kalıcı kaş hakkında fikir alabilir ve yüz yapınıza uygun kaş modellerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.