Asitli İçeceklerin Zararları

İnsanlar gündelik yaşamlarında çok sık olması da özellikle yaz aylarında tükettikleri asitli içecekler vardır. Asitli içecekler midede gösterdiği etkilerin benzerlerini asitli içecekler bağırsaklarda da gösteriyor. Bağırsak iltihabı ve kolon kanseri riskini ciddi anlamda yükseltir.

asitli içecek
asitli içecek

Asitli içeceklerin ikinci zararı ise fosfat içeren İşte bu yüzden düzenli olarak bu içecekleri tüketen normal bir insanın, ilerleyen yaşlarda kemik erimesi rahatsızlığı yaşamaması  gerekir. Asitli içeceklerin üçüncü zararı ise içecekler içinde bulunan sodyum benzoat, aynı zamanda egzama oluşumuna da tetikliyor. Asitli içeceklerin 4 zararı ise gazlı içeceğiniz içtikten 20 dakika sonra vücudun normalde alması gereken 7 kat insülün salgılıyor.

Asitli İçeceklerin Mideye Zararları Nelerdir

Asitli içeceklerin bilinen beşinci zararı, içeceklerde bulunan fosforik asit böbrek taşı oluşumuna neden oluyor olması aynı zamanda böbrek yetmezliğinin ortaya çıkmasına neden olur. Asitli içecekler insanların diş çürümesine neden olduğu gibi ağız kokusuna da neden olur. Dünyada asitli içecekler kutularda ve cam şişelerde satılıyor. Kutular ve plastik şişeler yoğun biçimde Bisefanol A maddesi içerir.

asitli gıda
asitli gıda

Kadınlarda meme kanserine neden olur. Asitli içeceklerin sekizinci zararı ise midenin kendi enzimlerini sağlıklı biçimde midenin kendi enzimlerini sağlıklı şekilde salgılar. Gastrit, ülser gibi mide hastalıklarına davetiye çıkarır. Asitli içecekler diyabete yol açtığı gibi, kalp krizi riskini de artırır. Asitli içeceklerin onuncu zararı da beynin dopamin salgılamasına sebep  olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.