Çatlaklardan Korunmanın Yolları

Her kadının muzdarip olduğu konuların başında çatlaklar geliyor. Hızlı kilo alıp verme dengesizliği, doğum yapma ve cilt kuruluğu gibi sebeplerin sonucu olarak bayanların karşısına çıkan ve oldukça rahatsız edici olan çatlaklara karşı çeşitli yöntemler aracılığı ile son verebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde çatlaklardan uzak durabileceksiniz.

çatlaklar
çatlaklar

Çatlaklardan Korunma Formülleri

Tamamen doğal ve evde uygulanabilecek yöntemler ile çok kolay bir şekilde çatlaklardan kurtulacaksınız. Bu yöntemler ile çatlaklarınızı hafifletebilir ya da ince çatlaklara sahipseniz tamamen tedavi edebilirsiniz. Eğer gebelik sonrasında çatlaklar ile karşı karşıya kaldıysanız patates formülü tam manası ile size göre olacaktır. Patates suyu cilt hücrelerini onarır. Bir patatesi ince şeritler halinde doğrayın ve beyaz çatlaklarınıza suyu bitinceye kadar sürerek ovalayın. Akabinde de ılık su yardımı ile durulayın.

vücutta çatlaklar
vücutta çatlaklar

Beyaz şeker de çatlaklar konusunda oldukça önemlibir yere sahiptir. Hatta çatlaklar ile mücadelede en çok tercih edilen yöntemdir. Şeker ile badem yağını aynı oranda olacak şekilde bir araya getirin ve karıştırın. Daha sonrada üzerine limon suyu ilave edin. Elde ettiğiniz karışımımevcut bölgelere sürün. 10 dakika sonrada duşa girerek durulama işlemini uygulayın. Son olarak zeytinyağı formülünden de yararlanabilirsiniz. Zeytinyağı kan dolaşımını da hızlandıran bir besindir. Zeytinyağı yardımıyla mevcut bölgeye masaj uygulayın. Bir süre sonrada sonlandırın ve 30 dakika boyunca bekleyin. Etkisini göstermesi için bu bekleme önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.