İç Mekan Dekorasyonunuzda Bu 7 Hatayı Yapmayın!

Zihninizde uçuşan fikirlerinizin henüz tam olarak dekorasyonunuza uygulanmadığı durumda, dekorunuza bir göz attıktan sonra dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Öncelikle bu sıkça yapılan 7 hatadan uzak durun.

dekorasyon hataları
dekorasyon hataları
 1. Önce boya rengi seçmek: Duvar boyaları binlerce renk alternatife sahiptir ve kolayca değiştirilebilir, ancak son pişmanlık size ekstra zaman ve maliyet anlamına gelir. Önce dekorasyonunuzun en büyük ve en pahalı parçalarını seçin, sonra en uygun duvar renklerine karar verin.
 2. Çok küçük bir halı sermek: Büyük bir alana paspas gibi ortada kalan bir halı sermek en yaygın dekorasyon hatalarından biridir. Tüm mobilyalar halı üzerinde oturmalıydı. Bu mümkün değilse, daha büyük parçaların ön bacakları ve daha küçük parçaların dört bacağı da halı üzerinde olmalıdır.
 3. Kısa perdeler kullanmak: Perdeler ve tüller zemini kesmelidir. Yere değmeleri veya çok hafif yığılmaları sorun olmaz, ancak daha kısa olmamalıdır. Çok kısa perdeler, bir pantolon paçasının kısa olması ile aynı etkiye sahiptir, duvarın görünümü kesik ve tuhaf görünür.

  dekor yanlışları
  dekor yanlışları
 4. Tablo ve duvar süslerini çok yukarı asmak: Bir sanat eseri veya duvar süsü göz seviyesinde veya çok az yukarısına asılmalıdır. Görüşünüzden uzak ve temizlemesi zor bir mesafe yerine odadaki en iyi orantıyı bulun.
 5. Çok fazla minder, kırlent kullanmak: Yastıklar, kırlentler mükemmel dekoratif objelerdir, ancak dekorasyonun kalabalığı olmamalıdır. O şekilde bir mağazada gösterildiği için, evinizin aynı görünümü tekrarlanması gerekmez.
 6. Bir tema odası oluşturmak: Tema odaları eski ve modası geçmiş göründüğünde istemediğiniz eşyaları değiştirmek için daha fazla para harcamak zorunda kalacaksınız. Bunun yerine, istediğiniz tema öğelerini normal bir odaya eklemeyi deneyin.
 7. Aydınlatma hataları: Lamba veya avizeleri çok yükseğe ya da çok alçağa asmak, oda büyüklüğüne uygun olmayan ampuller vb. birçok aydınlatma hataları yerine, bir aydınlatma ürünü satın almadan önce parçayı nasıl kullanacağınızı daima düşünün, kararsızsanız profesyonel destek alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.