Yedikleriniz Bebeğinizin Cinsiyetini Belirler Mi?

Sosyal medya kullanımı artıkça yalan yanlış haberler ve bilgiler de çok kolay bir şekilde ortalıkta dolaşmaya başladı diyebiliriz. Özellikle en hassa olunan gebelik hakkında hemen hemen birçok sayfa da fenomen annelerin verdiği bilgileri takip eder olduk. Dolayısı ile bu da bilgi kirliliğine neden oluyor. Bunlardan biri de kadınların merak ettiği cinsiyet belirleme yöntemleri oluyor. Son günlerde ise kulaktan kulağa yayılan bir başka söylem ise beslenme düzeninize ve yediklerinize dikkat ederek cinsiyeti belirleyebileceğiniz oluyor.

bebek cinsiyeti
bebek cinsiyeti

Diyet İle Cinsiyet Belirlenebilir Mi?

Aslında bu durumu ortaya atan ise bir araştırma. İngiltere de yapılan bir araştırmaya göre 721 kadın üzerinde deney yapıldı. Yarısı yüksek kalori ile beslenirken diğer bir yarısı ise daha az beslenme tipine geçti.

Yapılan deneyin sonucunda ise daha çok kalori alanlar erkek çocuğuna sahip oldu gibi bir sonuç ortaya çıkarıldı. Sonuçlara göre yüzde 56 oranında erkek çocuğa sahip olan kadınlar daha fazla kalori yiyecekler tüketerek araştırma da yer aldı. Bu duruma göre yani erkek çocuk istiyorsanız öncesinde biraz daha kalorisi yüksek yiyecekleri tüketmelisiniz.

cinsiyet
cinsiyet

Her Zaman Dengeli Beslenme

Elbette bu sadece bir araştıra ve asla bir onayı bulunmuyor. Buna inanıp erkek evlat isteyenler fazla kalori almaya başlar ise o zaman oldukça fazla kilo artışı olacak ve bu sağlıklarını da bozuyor olacaktır. Dolayısı ile cinsiyet normal şartlarda kişilerin ellerinde değildir. Hayırlısı dilemek en hayırlısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.