Harika Ev Dekorasyonları

Evler, yuvalarımız ve elbette onların en güzel şekilde olması hedefimizdir. Huzur bulduğumuz, sevdiklerimizle birlikte yaşadığımız evlerimizi güzelleştirmek isteriz. Ama bunu nasıl yapacağımız konusunda bir fikrimiz olmayabilir.

Ev Dekorasyonu Maliyetli midir?

İnsanlar dekorasyonun yüksek maliyetli olduğunu düşünürler. Oysa evleri güzelleştirebilecek sayısız  dekoratif fikirler vardır. Bunların bir bölümü oldukça düşük maliyetli ve hatta eski malzemelerin yenilenmesi ile yapılabilecek dekorasyon fikirleridir.

Yeterince araştırma yapıldığında da mağazaların indirimli ve promosyonlu ürünlerinden yararlanarak son derece şık, eğlenceli, konforlu ve keyifli dekorasyonlar yaratabilir.

Ev Dekorasyonu İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Önce şu tespit edilmelidir. Evin tamamı mı, sadece bir odası ya da bölümü mü dekore edilecek. Yoksa sadece ufak dokunuşlarla dekoratif yenilikler mi yapılacak.
İşte bunu belirledikten sonra dekorasyon için hazırlıklara başlanabilir.

Ev Dekorasyonunda Farklı ve Harika Fikirler

Evinize özgün ve farklı bir dokunuşla değişik hava vermek istiyorsanız, işte size bazı harika fikirler:
– Bazı cam şişelerin çok şık formları vardır. İçindekileri kullandıktan sonra atmaya kıyamayız. Bunları değişik şekillerde kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Sprey boyaları kullanarak boyadıklarınız bu şişeleri balkon ya da bahçelerinizde mumluk olarak kullanabilirsiniz. Sıcak yaz gecelerinize faklı bir ambiyans katarsınız.
– Marketlerden bedava alabileceğiniz kolileri dekoratif kendinden yapışkanlı desenli kağıtlarla kaplayarak çok farklı kutular elde edersiniz. Bunları çocuklarınızın odasında depolama alanları olarak kullanabilirsiniz.
– Balkonunuzu keyif alanına dönüştürün.
Balkonlar daha ziyade depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Ya da standart bir masa ve sandalye ile düzenlenmektedir. Hayal gücünüzü kullanarak balkonlarınızı çok daha keyifli vakit geçireceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz.
Balkon büyüklüğü yeterli ise balkonunuzu cam perde ile kapatın ve burayı  yepyeni bir yaşam alanına dönüştürün. Şark köşesi şeklinde düzenlemek için annelerinizden kalma bakır, küp ve benzeri ürünlerle dekore edin. Çiçek saksılarınızı bunların içine yerleştirip nostaljik ve otantik bir hava yaratın. Bakır tepsi ve sahanlarınızı tabure türü eşyalarınızın üstüne yerleştirerek bunları etamin ve benzeri el işleri ile dekore edin. Hele bir de eski gramofon ya da eski bir radyo bulursanız, şark köşeniz evinizin en keyifle vakit geçireceğiniz bölümü olacaktır.
– Hol ve antrelerde özgün çözümlerle harikalar yaratın.
Evlerin girişini sıkıcı bir havadan kurtarabilirsiniz. Eski dikiş makinelerinin demirden ayak kısımlarının üstüne dikdörtgen camdan bir parça monte ederseniz. Çok farklı ve ilginç bir konsol elde edersiniz. Bunu yine antika bir duvar aynası ile tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.