Dijital Platformlar İçin Önemli Hizmet

Her gün milyonlarca insan tarafından kullanılan video içerik sitesi youtube, gelişmesini sürdürmektedir. İçerik paylaşanların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Oldukça kolay bir şekilde üye olunabilen sitenin mobil uygulaması da çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Hemen her konuyla ilgili paylaşımın yer aldığı Youtube Türkiye de ilgi çekici bulunmaktadır. Şimdiden çok sayıda kişi tarafından takip edilen sitedeki veriler, tamamen gerçek bilgilere dayanmaktadır.

Video Analizleri 

Sitede ve uygulamada yer alan, Türkiye’den yüklenen videoların analizlerinin yapıldığı Youtube Türkiye platformu her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Aktif olarak video yükleyen üyelerin çok izlenen videolarıyla ilgili analiz yapılırken, ilgi çekmemiş olmasına rağmen potansiyeli bulunan videoları da analiz edilmektedir. Yapılan analizlerde video çekim tekniği, ses kalitesi, görüntü kalitesi, içerik kalitesi gibi kıstaslar üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Böylece, video üreticileri daha kaliteli üretimler yapılması adına teşvik edilmektedir.

Platformun Amacı

Alanında uzman kişilerce yönetilen Youtube Türkiye platformu, Türkiye’de üretilen video içeriklerinin kalitesinin artmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bunun yanında, ilgiyle takip edilen içeriklerin yayınlandığı sitenin daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlamak da platformun amaçları arasında yer almaktadır. Platform yöneticileri, youtube’un ziyaretçi sayısının da bu şekilde artmasını hedeflemektedir. En güncel youtube haberleri, platform sayesinde güvenilir şekilde verilmektedir. Youtube’un platform sayesinde bir süre sonra daha işlevsel şekilde kullanılacağı düşünülmektedir.

Video Kategorizasyonu 

En işlevsel sanal ortamlardan bir tanesi olan Youtube Türkiye sayesinde, kullanıcılar aradıkları içeriğe zorlanmadan ulaşabilmektedir. Türlerine göre yerleştirilen videolar, zaman tasarrufu yapmayı kolaylaştırmaktadır. Yalnızca ilginizi çeken türde videoları izleyebileceğiniz platform sayesinde, farklı içerikleri görmek zorunda kalmayacaksınız. Kategoriler arasında oyun, teknoloji, makyaj, videoların izlenme sayısını arttırma gibi farklı ilgi alanları yer almaktadır. Kimi içerik üreticileri oynadıkları oyunların canlı videolarını çekerek Youtube’a yüklemektedir. Oyun videoları çok rağbet görmektedir.

Medyada Çıkan Haberler 

Türk youtuberlarla ilgili medyada çıkan haberlerle ilgili en hızlı bilgiyi sağlayan platform sayesinde gelişmeleri takip etmek çok kolay. Türkiye’den Youtube’a yüklenen içeriklerin tamamının yer aldığı platformda, en güncel bilgiler yer almaktadır. Merak edilen youtuberlar, ilgi çeken tüm içerikler, Türkiye’de Youtube’a bakış gibi konularda bilgi edinmek için siteyi ziyaret etmek yeterli olmaktadır.

İçeriklerin Sıralanması 

Sitede yer alan bir diğer işlevsel özellik de sıralamayla ilgili. Platform kurucuları tarafından hayata geçirilen ve gerçek istatistiklere dayanılarak hazırlanan bölümde, sıralanmış kanallar görülmektedir. Kanalların izlenme ve abone sayılarına siteden ulaşılabilmektedir. En çok izlenen 10 kanalın yer aldığı sayfa özenle düzenlenmektedir. Türkiye’de yüklenen ve en fazla sayıda aboneye ulaşan içeriklere göz atmak için Youtube platformunu ziyaret etmeniz gerekmekte. Düzenli, sade ve basit bir arayüze sahip olan platformun kullanımı oldukça kolaydır.

Youtuberlar İçin Özel Bir Platform

Youtuberlar için her an en güncel abone sayısını görebilmek önem taşımaktadır. Söz konusu platform sayesinde, 2 saniyede bir yenilenen abone sayılarını canlı olarak takip etmek mümkün olmaktadır. Türkiye’den eklenen her içerik de kısa sürede platformda yer almaktadır. Youtube’un Türkiye’deki kullanımıyla ilgili her türlü bilgiyi edinmek için platformu takip etmeniz yeterli olmaktadır. Platformda youtuber olarak nasıl daha fazla sayıda abone kazanılabileceğiyle ilgili ipuçları da verilmektedir.

Teknolojiye Dair Haberler 

Platformda teknoloji haberleri de yer almaktadır. Sosyal medya uygulamalarıyla ilgili yaşanan tüm gelişmeler ya da olumsuz durumlarla ilgili önemli başlıklar paylaşılmaktadır. Bu sayede, teknoloji gündeminden uzak kalmanız mümkün olmayacaktır. Ağırlıklı olarak Youtube ile ilgili haberlerin yer aldığı haberler başlıklı sekmede, Youtube’a yapılan tüm eklemeler görülebilmektedir.

Site için https://www.youtubeturkiye.net/ tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir