Fransız Tarzı Giyim Stilinin Özellikleri

Moda deyince dünyada ilk akla gelen ülkelerin başında Fransa gelir. Fransızların o meşhur giyim tarzı da dünya çapında meşhurdur. Fransız kadınlarını ister bir Fransız filminde görün, ister bir belgeselde ya da Fransa sokaklarında kendilerine ait bir stilleri olduklarını görür ve imrenirsiniz değil mi? Son derece hoş bir stilleri, bir farklılıkları vardır.

fransız tarzı
fransız tarzı

Elbette siz de öyle olabilirsiniz, nasıl mı? O zaman yazımızı mutlaka dikkatlice okuyun.

Birkaç İpucu

Aslında dünyanın en özel, en sıra dışı kadınlarından birisi olan adeta kendi kendini yaratan CocoChanel’e bakarsanız neler yapabileceğinizi çok daha iyi görürsünüz. Zira Fransız tarzını yaratan, efsane bir kadındır. Onun öncülüğünden de yola çıkarak, şunları söylemek mümkün:

CocoChanel’İn dünyada ilk pantolon giyen kadın olduğu ve maskülen bir tarzı olduğu göz önüne alınırsa giysilerinizde erkeksi olan objeler kullanabilirsiniz.

Bunun yanında eşarp mutlaka olmazsa olmazlarınızdan olmalı. İster boynunuza, ister başınıza küçük bir eşarp. Üstelik tüm mevsimlerde. Böylece zaten kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

fransız tarzı giyim
fransız tarzı giyim

Moda ne derse desin etek boyunuz mutlaka diz hizasında olmalı ve siz bu etekleri, elbiseleri topuklu ayakkabılar, şifon tarzı özel tasarım gömlekler ile tamamlamalısınız.

Giysileriniz arasında mutlaka hatlarınızı gösteren parçalar olmalı. Ayrıca giysilerinizde belli bir giyim parçasının öne çıkmasına ve dikkatlerin onda yoğunlaşmasına özen göstermelisiniz.

Kalem etek, V yaka süveter, beyaz gömlek vazgeçilmezleriniz olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.