Faturaları nasıl en aza indirebiliriz

Yaşadığımız bu hayatta her birimiz geçim sıkıntısı yaşıyoruzdur. Özellikle de her eve gelen elektrik, su ve doğalgaz faturaları bütçeyi büyük oranda sarsıyor. Birçok kişinin şikayet ettiği yüksek faturalar cep yaktığı için geçim daha da zorlaşıyor. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için enerji kaynaklarını daha tasarruflu kullanma adına bazı öneriler vereceğiz. Bu öneriler sayesinde faturalarınız biraz olsun azalacak.

fatura
fatura

Enerji tasarrufu için öneriler

Elektrikten tasarruf etmek için ilk önerimiz boş yere ışık yanmasına izin vermemeniz olacak. Ampulleri satın alırken tasarruflu olan ürünleri almaya dikkat edin. Hatta Evinizdeki normal ampulleri tasarruflu olanlarla hemen değiştirmenizi tavsiye ediyoruz lambaların tuzunu almayı unutmayın. Elektrik süpürgesinde ki torbayı temizleyin. Çamaşır makinası full doldurduktan sonra çalıştırın.

fatura tasarrufu
fatura tasarrufu

Buzdolabı ile duvar arasında 10 santimetre kadar bir mesafe olmasına özen verin. Şarj aleti televizyon veya bilgisayar gibi elektronik aletleri kullanmadığınız zamanlarda fişlerini çekin. Diş fırçalarken ve bulaşık yıkarken suyu sürekli açık tutmayın. Bozuk musluklarınızı tamir ettirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.