Evde Nasır Tedavisi Nasıl Olur?

Nasır insan vücudunda özellikle ayak ve parmaklar arasında oldukça sık görülen sorunlardan bir tanesidir. Aşırı sürtünme ve basınca maruz kaldığımız zamanlarda cilt üzerinde bir sertleşme ve kalınlaşma meydana gelir. Eğer ayakkabınız kendi ayağınıza göre değilse nasır ihtimali artar.

nasır
nasır

Bu durumda nasır oluşumu yaşayabilirsiniz. Yine uzun süre ayakta beklemekte nasırın sebebidir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde nasıl tedavi etme yöntemlerinden bahsettik.

Doğal Nasır Tedavisi

Eğer cildinizde kalın ve pürüzlü bir tabaka varsa sert çıkıntıları ve ağrıyı hissediyorsanız nasır oluşmuş olabilir. Evinizde kendiniz nasırı önlemeniz mümkün. Peki nasıl? İlk tavsiyemiz ponza taşı dediğimiz topuk taşını kullanmanız olacak. Bu taş sayesinde ölü olan deriyi kaldırıp ağrıyı azaltabilirsiniz. Önce ayaklarınız 10 dakika sıcak suda tutun ve nemlenmesi yumuşamasını sağlayın.

nasır tedavisi
nasır tedavisi

Kuruladıktan hemen sonra bu taş ile nasırlı bölgeyi ileri geri hareketlerle sürtün. Daha sonra elinize bir pamuk ve biraz hint yağı alın. Pamuğu yağa bandırıp nasıra sürün. Üzerine yerleştirip burayı bantla sabitleyin ve bir gün böyle bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.