Doktora Gitmekten Utandığımız ve Ciddi Sorun Olabilecek 5 Şey

Belki de arka tarafınızda acıtan bir sivilce veya sosyal açıdan kabul edilemeyecek olan yerinde bir kaşıntı var. Ya da utanacağınız bir şeyi yapmak için derin yerleşmiş, psikolojik bir dürtü gibi daha içsel bir şey. Utanç verici tıbbi problemler çok çeşittir ve tedavi edilmediği takdirde bazıları hayati tehlike oluşturabilir. Gizliliğinizin deşifre olması gibi görünse de sorunları doktorunuza ifşa etmekten vazgeçerseniz, sağlığınız için yapabileceğiniz en zor durumlara katlanabilirsiniz.

ağız kokusu
ağız kokusu

1-)  CYBH

Seks” şemsiyesi altına düşen her şeyi tartışmak tabu hissedebilir ve o bölgede yaşadığınız sorunlar tamamen utanç verici olabilir. Fakat (CYBH) cinsel yolla bulaşan hastalıklar söz konusu olduğunda doktorunuzla ne kadar çabuk konuşursanız o kadar iyi olur.

2-)  Ağız Kokusu

Yüz yüze geldiğinizde anlattığınız şeylerin çoğunu kimse duymak istemiyorsa, kötü nefesinizi keşfetmiş olmalısınız. Kötü ağız kokusu, dental suçlu olabilirken, diyabet, karaciğeriniz veya böbrekler ve solunum yolu sorunları gibi ağız dışı sağlık koşullarının da habercisi olabilir.

hemoroid
hemoroid

3-)  Hemoroit

Arka tarafta ağrı olmadan oturmanın gittikçe zorlaştığını fark ettiğinizde, Hemoroit gibi anüs içindeki şişmiş damarların neden olduğu bir durum olabilir. Bununla birlikte, bu durum karaciğer sirozu veya anal enfeksiyon gibi daha büyük bir sorunun işareti olabilir.

4-)  İdrar / Dışkıda Kan

Az sayıda kişi vücut atık ürünlerini açıkça tartışmak ister, hatta bazen de özellikle de bunu yapmaları için zorlayıcı bir nedene sahiptir. İdrarda veya dışkıda kan görme durumu böyledir. Ancak bazı kanser türleri için bir işaret olabilir, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede kontrol edilmelidir.

5-)  Libido Eksikliği

Konuyu utanıp saklamak daha da büyük sorunların başlangıcıdır. Doktorunuz, seks ilgi azlığınızın arkasındaki tıbbi (veya yaşam tarzıyla ilgili) bir neden olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.