Daha Genç Bir Cilt İçin Öneriler

Bayanlar yaşamlarının her döneminde genç kalmak ve güzel olmak ister. Ama bu bakım gerektirir. Siz de güzel olmak ve genç kalmak istiyorsanız bakımlarınızı aksatmadan yapmanız şarttır. Ancak kendinizi önemseyerek, temizlik ve bakıma dikkat ederek ve her şeyden önemlisi de kendinizi severek ilerlemelisiniz.

cilt bakımı
cilt bakımı

Bu Adımları Takip Edin

Bazı bayanlar günlük yüz yıkama durumunu yeterli bir temizlik olarak görüyor. Bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Yüzünüzü zaten yıkamalısınız. Bu bir gerçektir. Ama yeterli olmayacaktır. Özellikle 25 yaşının üstüne tırmanan bayanlar için günlük bakım çok önemlidir. Bir kere öncelikle güneşe dikkat edin ve güneşten daima korunun. Koruyucu kremler bu noktada yardımcınız olacaktır. Güneş cildi yaşlandırmaya iten en etkili faktördür bunu  unutmayın ve ona göre hareket edin.

Cildinizin yüzeyini de daima temiz tutmalısınız. Bu noktada kimyasal peeling ve lazer uygulamaları işinizi görecektir. Cildinizdeki yıpranmış yüzeyleri temizleyerek yenilenmesini destekleyecek olan uygulamalar cildinizde yaşlılık belirtilerinin oluşmasını engelleyecek ve genç kalmanızı sağlayacaktır.

cilt bakım maskesi
cilt bakım maskesi

Yaş ilerledikçe her insan da çeşitli noktalarda kırışıklıklar oluşur. Bu bir vakadır. Bundan kaçış ancak botoks ile mümkün olabilir. Yüzünüzde çıkan ya da çıkması mümkün olan kırışıklıklar ile botoks yardımı ile savaşabilirsiniz. Botoks yüzünüzdeki kasları gevşetmeye yarar. Böylelikle de kırışıklıkların oluşması büyük ölçüde engellenmiş olur. Bazı uzmanların gereksizce önerdiği yüz germe operasyonlarından uzak durun. Yüzünüze zarar veren bir harekettir ve dünya genelinde de bilinçli organizasyonlar öncülüğünde bu uygulama git gide azalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.