Bebek Odasına Muhteşem Dekorasyonlar

Bebeğiniz sizin her şeyinizdir. Bebek odanızı dizayn ederken kullanışlı, rahat ve bebeğiniz için en güzeli olsun isteriz. Gün geçtikçe artan modeller ile yepyeni dekorasyonlar ortaya çıkıyor.  Klasik odalardan yanaysanız kız çocuklarınız için pembe ve erkek bebekler için mavi renge odanızı boyayabilirsiniz. Bebekler çok hızlı büyür. Bu nedenle seçeceğiniz mobilyaların çocuğunuzun kısa sürede büyüyeceğini düşünerek seçmeniz mantıklı olacaktır.

bebek odası
bebek odası

Bebek odası için mobilya seçimi yaparken rahatlıktan ödün vermemelisiniz. Bebeğiniz için seçeceğiniz beşiğin güvenli ve rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra odada zaman geçirmeniz gerekeceğinden koltuk ya da sandalye gibi ayrıntıları odaya eklemelisiniz. Sallanan sandalyeler de uykusuz gecelerinizde bebeğinizle beraber uyumanıza yardımcı olabilir.

Zarif Bir Bebek Odası İçin Önemli Ayrıntılar

Bebek odanızın zarif bir görünüme sahip olması gerektiğini düşünüyorsanız krem, pudra ya da beyaz tonlarını kullanmanız mantıklı olacaktır. Mobilya seçimi yaparken daha sade tonları seçmeniz bebeğiniz büyüdüğünde odayı çocuk odasına dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Kullanacağınız aksesuarların da sade ve her daim kullanabileceğiniz olması gelecek için avantajlı olacaktır. Halı seçimi yaparken ise kolay temizlenebilen alerjen olmayan kaliteli halılar seçmelisiniz.

bebek odası dekoru
bebek odası dekoru

Ayrıca duvarlarda kullanacağınız stickerlar ve bebeğinizin doğması ile çekeceğiniz fotoğrafları yerleştireceğiniz çerçeveler ile odaya ayrı bir şıklık katmanız da mümkün. Bebeğinizin odası için raf almayı düşünüyorsanız üzerine oyuncaklar yerleştirebilirsiniz. Kullanacağınız rafların güvenli olmasına olası bir durumda bebeğinizin üzerine devrilmeyecek şekilde monte edilmesine dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.