Batık Tüylerden Kurtulmak İçin Macun

Ciltte oluşan batık tüyler oldukça can sıkıcı olup iğne ya da benzeri bazı şeyler ile çıkarmaya çalışmak ise bölgece yara izine sebep olabiliyor. Batığın çıkarılmaması ise tüyün bu kısımda kendiliğinden uzayarak sonrasında canımızı yakan iltihap durumuna dönüşmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenden dolayı batık tüylerin çıkarılması önemlidir.

batık
batık

Batık tüyün çıkarılmasında uygulanabilecek olan macun ile bu işlemi kolaylıkla yapmanın yanı sıra cildinize de bir peeling etkisi yaratarak daha pürüzsüz bir tene kavuşabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisinin bulunmamasına rağmen gene de tamamının da uygulamadan önce cildinizin bir bölgesinde denede yapabilirsiniz. Evinizde bulunan ya a kolaylıkla satın alabileceğiniz malzemeler ile macunu kısa sürede yaparak, devamlı olarak uygulayabilirsiniz.

Batık Tüylerden Kurtulmak İçin Macun Yapımının Malzemeleri Nelerdir?

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 çorba kaşığı su
bacak
bacak

Batık Tüylerden Kurtulmak İçin Macun Hazırlanışı

Batık tüy gibi can sıkıcı durumdan kurtulmanızı sağlayacak olan macunun yapımı oldukça kolaydır. Yukarıda yer alan malzeme listesinde yer alanların ölçüleri ile bir kapta iyice karıştırın. Macun kıvamına gelen malzemeyi cildinize yedirerek sürün. Yaklaşık olarak beş dakika kadar bekledikten sonra ise sıcak su ile cildinizi yıkayın. Macunun cildinizde kalın bir tabaka halinde olması gerekir. Uygulanacak yüzeye göre malzemeleri iki ya da üç kat olarak ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.