Anne Sütü Pompalama Sorunları için Öneriler

Bebeğinize emzirme, sadece siz ve bebeğiniz arasında kurulacak bağdır. Aynı zamanda temizlemek için geride hiçbir şey kalmamış demektir. Bunun yanında anne sütü pompalama cihazları, emziren annelere esneklik sunabilir; gece boyunca uyumak, işe gitmek ya da bebeği taşımadan emzirmek istendiğinde sütünü pompalamak iyi bir fikirdir.

anne sütü
anne sütü

Süt sağlığınızın dengelenmesi, bebeğiniz doğduktan sonra birkaç hafta veya 1 ay sürebilir. Bu arada, bebeğinizi beslemek için yeterli sütünüz olmadığını göreceksiniz. Bebeğinizi doyurmak için yeterli süte sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, önce onu beslemeye dikkat edin. Bebeğiniz doyduktan sonra meme pompası ile pompalamayı deneyebilirsiniz. Vücudunuzun bu artışa alışması birkaç gün sürebilir, ancak bir kez bunu yaparsanız sütünüz yeterince artmaya devam edecektir.

Blokajlı Meme Kanalları Sorunları

Blokajlı kanallar emziren her anneyi etkileyebilecek bir sıkıntıdır. Bunlar, memeden tamamen boşaltılmamış sütün tıkandığı ve sonra enfekte olduğunda ortaya çıkar. Meme pompaları memeyi güçlü bir bebek vakumu kadar verimli şekilde boşaltmazlar, bu nedenle tıkalı kanallar onları kullanan anneler için daha sık görülür. Bloke olmuş bir kanal göğüste sert, düğüm gibi hissedebilir, kırmızı, şişmiş ve dokunulduğunda acı vericidir. Aynı zamanda bir ateş ve mide bulantısı eşlik edebilir.

meme kanalları
meme kanalları

Zaten bir tıkanmış kanal varsa, tıkanıklığı gidermek için pompalarken memenize hafifçe masaj yapın ve meme pompalama konumunuzu değiştirmeyi deneyin. Ağrı yoğun ise pompalamaya bir ara verin ve emzirmeye başlayın. Ateşinizi azaltmak ve ağrınızı hafifletmek için ilaç almak konusunda doktorunuzla konuşun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir