Sonbahar Aylarında Nasıl Kıyafetler Giyinilmeli?

Kış için çok az bir zaman kaldı. Sonbahar mevsiminin tam ortasındayız. Havalar git gide soğuyor. Bu da giyim konusunda dikkatli olmamız gerektiği gerçeğini gözler önüne seriyor. Sonbahar deyip geçmemek iktiza ediyor. Giyiminize dikkat edin ki sonbaharın hastalıkları ile karşı karşıya kalmayın.

Sonbahar mevsimi mevsimler arasında en tehlikeli olanı diyebiliriz. Çünkü bazı şeyler insanı çaktırmadan sarıyor. Hastalıklar da bunlar arasında yer alıyor. Sonbahar mevsiminin havaları pek belli etmiyor kendini. Bazen soğuk oluyor bazen de haddinden fazla sıcak. Günümüzde de durum tam da böyle. Bir yağmur yağıyor bir de güneş açıyor. Bazıları bot giyiyor, bazıları spor ayakkabı, kaban ya da hırka. Peki tam olarak ne giyinmeli insanlar bu havalarda?

Pamuklu Kıyafetlere Öncelik Verin

Öncelikle bilmeniz gereken ilk şey hastalığın en çok nereyi sevdiği yani nereden geldiğidir. Bu tarz havalarda hastalık insanı en çok ayaklarından vurur. Bu yüzden bu havalarda ayak giyiminize özen gösterin. Havanın derecesine göre çorabınızı ve ayakkabı modelinizi belirleyebilirsiniz. Ama ana temanız ayaklarınızı sıcak tutmak olmalıdır. Üst giyim açısından pamuklu kıyafetler tercih etmeniz de ciddi mana da yarar vardır. Bunun sebebi de artan soğuklara karşı vücudunuzun hastalık ile savaş yolunda direncini arttırmak olacaktır. Pamuklu kıyafetler soğuğa karşı en etkili kıyafetler olarak gösteriliyor. Bu dönemde pamuklu hırkalar ya da trikolar tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir