Mevsimsel Geçişlerde Saç Bakımı

Mevsimsel geçişlerden vücudumuz da nasibini alır. Nasıl kıştan yaza geçerken ağaçlar çiçek açıyorsa, nasıl yazdan kışa geçerken ağaçlar yaprak döküyorsa bedenimizde belli bir takım değişimlerin yaşanılması kaçınılmazdır.

Bunlar arasında saçlarda yaşayan sorunu da başlı başına incelemek gerekir zira yaz boyunca aşırı güneş ışınlarına maruz kalan saç telleri yıpranır, saçlarda kuruma baş gösterir.

saç bakımı
saç bakımı

Bunun yanında denize ve havuza girilmesi durumları da saçları yıpratır ve kimi zaman bu kuruma, yıpranma gibi sorunların yanında saç dökülmeleri de baş göstermeye başlar o yüzden mutlaka kişinin saçı uzun da olsa, kısa da olsa mevsimsel geçişlerde saçlarına bakım yaptırmalı ve evde kendince basit uygulamalar yapmalı, dahası bunu bir alışkanlık haline getirmelidir.

Neler Yapılmalı?

Saç bakımı adına yapılabilecek şeylerin en başında elbette iyi bir kuaföre giderek, saçların uçlarındaki kırıklıkları aldırmaktır.

Bunun dışında saç bakımı yaptırılması da yapılması gereken uygulamalar arasındadır. Bunun dışında saç mezoterapisi de yapılmalı.

saç kuruluğu
saç kuruluğu

Saç diplerine mutlaka kişi kendisi masaj yapmalı ve saç diplerinde derisini güçlendirmelidir B vitamini mutlaka saç diplerine iğne, serum uygulamaları yaptırılmalıdır. B vitamini saçları koruyan bir vitamindir.

Sanılanın aksine, sık sık saçların yıkanması saçları yıpratır ki, o yüzden özellikle mevsimsel geçişlerde saç dökülmelerini önlemek için her gün saç yıkanmasının önüne geçilmeli ve haftada 2 veya 3den daha fazla saçlar yıkanmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.