Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salonlar tüm herkesin evinin vitrini olmaktadır. Bütün sevdiklerimizin, arkadaşlarımızın ve akrabalarımızın gördüğü ve geldikleri zaman evlerimizde ağırladığımız, yerine göre de misafir yatak odası haline de gelen salonlarımızın günümüzde değerini daha da çok arttırmıştır. Modern ev mimarisi salon kavramını açık mutfak kavramları ile birleştirerek, oldukça marjinal tasarımlara da imzaya atmaya çalışmıştır. Fakat bütün bu olumlu gelişmelerin yanı sıra bir de olumsuz gelişmeler yaşanmaya başlanmıştır. Modern ev mimarilerinde evlerin boyutları da oldukça fazla küçülmüştür. Yani eskiden oldukça büyük olan salonlar ve yatak odaları artık küçük ve hatta minicik olmaya başlamıştır.

Evlerini dekore etmek isteyen tüm herkesin de ilk sorduğu sorular arasında ise küçük salon dekorasyonu nasıl yapılır? Olmaktadır. Öncelikle de şunu belirtmek gerekir ki küçük ev dekorasyonları büyük evlere nispeten daha da zordur. Bu evlerde yeterince alanınız olmadığı gibi dilediğiniz eşyaları da kullanamayabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz herhangi bir eşyanın birden fazla işlevi olmalıdır ki yerine farklı eşyalar da kullanmak zorunda kalmayın. Bunun gibi yüzeysel ve genel bilgilerin dışarısında bilmeniz gereken pek çok ipucu vardır. Bizlerde bunları size aktaracağız.

Küçük Salonlar İçinde Minimalist Tasarımlar

Minimalist koltuk veya mobilya tasarımları modern insanların sade olan evlerini döşemek için tasarlanmıştır. Fakat küçülen ev modelleri de bizlere bu mobilyaları kullanmak için neden olmuştur diyebilir. Genel olarak Minimalist dekorasyon fikirlerinin de oldukça fazla benimsendiği sade, az eşyalı ancak fonksiyonel olan ev dekorasyonları bu tarz küçük alanlar için de muhteşem sonuçlar vermektedir. Kocaman koltuk kollarının yerini incecik demir koltuk kollarına bırakmış olduğu, kalın klasik kadife perdelerin neredeyse pencereyle bir gözüken incecik modern perdelere bıraktığı dekorasyonlar ise küçük alanlardan büyük odalar yaratmak isteyen kişiler içindir. Yalnızca dekoratif amaçlı kullanılan ve aslında pek de işlevi olmayan orta sehpaları, kocaman berjer koltuklar da küçük salon dekorasyonlarında kullanılmaması gereken detaylardan bazılarıdır. Oda içinde ne varsa kesinlikle işlevi olan eşyalar olması da gerekmektedir. Mobilyaları duvara yaslayabildiğiniz kadar yaslayarak ortada alan da açmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.