Kimyasal Peeling İşlemi

Kimyasal peeling işlemi ciltteki ölü derilerden kurtulma amacı ile yapılır. Kırışıklık, güneş lekeleri, akne izleri gibi sorunların giderilmesi bu işlemin başlıca hedefleri arasındadır. Derinin üst tabakaları kontrollü bir şekilde soyulur ve daha sonra yeni bir cilt tabakasının oluşması beklenir. Peeling yapılacak olan derinin üzerinde etkili olur. Kişiye daha genç ve güzel bir görünüm kazandırır. Bu peeling işlemi kendi içinde sınıflara ayrılır. Yüzeysel, orta ve derin peeling bu sınıflandırma içinde yer alır. Kişinin peeling işleminden güzel sonuçlar alması doktorun deneyimine bağlı olarak değişir. Bu işlemde açık renk tonlu olan ve ince cilt yapısına sahip olanlar kişilerde başarılı bir sonuç alınır.

Kimyasal Peeling Uygulama Alanları

Kimyasal peeling işlemi daha çok cilt üzerinde yapılır. Yaşlanma, hamilelik sonrası, güneş yanığı gibi lekelerin tedavisinde, kırışıklıkların giderilmesinde, ciltte meydana gelen akne, sivilce durumlarında, yüz asimetrilerin de uygulanacağı gibi cildin parlaklaştırılması, pürüzsüzleştirilmesi amacıyla da bu işlem uygulanır.

Kimyasal Peeling İşlemi

Kimyasal Peeling Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimyasal peeling işlemiöncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu işlemi yaptırmayan kişiler saç boyatmamalıdır. Tedavi için mümkün olduğunca bahar ve kış ayları tercih edilmelidir. İşlemin ardından kişi güneşte fazla durmamalıdır. Güneş ışığından ve solaryumdan olabildiğince uzak durulmalıdır. Bu durumlarda düzenli olarak güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. İşlem yaz aylarında yapılmış ise güneş gözlüğü, şapka gibi ürünler kullanılmalıdır. İşlemden hemen sonra duş alınmamalıdır. 1 hafta geçince ılık bir duş alınması hekimler tarafından önerilir. İşlem sonrasında makyaj yapılmasında ise bir sakınca yoktur. İsteyen kişi dudak ve göz makyajı yapabilir.

Kimyasal Peeling Seans Aralığı ve Sayısı

Bu işlemde ortalama seans sayısı 6 ile 7 arasında değişir. Seans aralığı ise peeling yöntemine göre değişiklik gösterir. Tedavi öncesi veya sonrası doktor tarafından eklenen ilaçlar etkinliği arttırır niteliktedir. Dolayısıyla bu işlemde doktor ve hasta ikilemi önemli bir yere sahiptir. Doktor hangi hasta için bir sayı belirtmişse o uygulanır. https://tugbadindar.com/hizmetler/kimyasal-peeling detaylı bilgi sahibi olabilme için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.