Kilo Vermeye Çalışırken Yapılan Hatalar

Günümüzde yemek yeme alışkanlığının farklılaşması ve birçok farklı yiyecek türünün yemek yeme kültürümüzün içersine girmesi ile artan kilolar ile karşılaşabiliyoruz. Özellikle alınan kiloların farkına kısa süre içersinde vararak bu kiloları vermeye başlamak ileri ki dönemde fazlası ile alınan kilo verme işlemine göre daha kısa sürede ve daha hızlı olacaktır. Böylece fit bedeninize kıs süre içerisinde kavuşabilirsiniz. Kilo verme çalışmanız içersinde yapacağınız bazı hatalar sonucunda ne yesem yarıyor, cümlesini sizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sebep ile kendi diyet uygulamanız da bazı detaylara dikkat ederek beslenmenizi buna göre ayarlamanız gerekir.

zayıflamak
zayıflamak

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle kilo vermeye karar vermek işin büyük kısmının gerçekleşmesi ve beynin hazır olması anlamına geliyor. Bunun akabinde ise öncelikle şeker tüketiminizi azaltmanız kilo kaybınıza destek olacak olan en önemli etken olacaktır.

Hareket etmeden sürekli oturarak kilo vermeniz oldukça zor olmasının yanı sıra bedenen de fit bir görüntüyü yakalamanız zor olacaktır. Bu sebep ile harekette geçmeniz gerekir.

zayıflamak
zayıflamak

Yemek yerken mutlaka iyi çiğnemeye ve yavaş yemek yemeye özen gösterin. Unutulmamalı ki tokluk hissi beyne daha geç ulaşıyor. Hızlı tüketim yaptığınızda bu doyduğunuzu anladığınız aslında epey önce doymuş oluyorsunuz.

Az uyku çok acıkma ile eş değer olup insülin ve glukoz düşüşüne sebep olarak kişinin ani acıkmalar yaşamasına sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir