Karbonat ile Saç Rengini Açmak Mümkün mü?

Saçlarda renk değişimine yer vermek daha çok kadınlarda görülen bir durum olmakla beraber erkeklerde renk açmak için kuaförlerden destek alabiliyorlar. Fakat uygulanan saç açıcılar saç tellerinin kurumasına, cansızlaşmasına ve sağlıksız bir görüntü ile karşı karşıya kalınmasına sebep olabiliyor. İçeriğinde bulunan kimyasallar sebebi ile saçlara zarar veren açıcıları kullanmak yerine doğal uygulama yöntemleri ile saç tonunuzu daha açık hale getirmeniz mümkün.

karbonat
karbonat

Karbonatla Saç Açıcı Yapılır mı?

Saç tonunda doğal yöntem ile saç tonunu açmak denilince birçok kişinin aklına limon ya da papatya suyu geliyor. Fakat saç renginin açılmasında karbonatta aynı etkiyi hatta daha iyi ve sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Hem saçlarınıza bakım yaparak daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacak hem de arzu ettiğiniz tonu yakalamanıza destek olacak.

saç açmak
saç açmak

Karbonatlı Renk Açıcı Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

Karbonatlı renk açıcı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler karbonat ve sudur. Bir yemek kaşığı karbonata az su ekleyin. Saçınızın gürlüğüne göre miktarı artırabilirsiniz. Saçınıza sürdüğünüz kremsi karbonat kürünü yaklaşık olarak 15 ya da 20 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Uygulamaya her hafta yer verin. Daha hızlı işlem için 1-2 yemek kaşığı karbonat içine eczaneden satın alacağınız hidrojen peroksiti karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu uygulamada yarım saat güneşte kalmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.