Hobi Önerileri

7’den 70’e herkesin bir hobisi olmalı bu hayatta. Kendisinden bahsederken gururla söyleyebileceği bir tutkusu olmalı. Sadece işi gücü olmayan, evde boş oturanların değil; herkesin bir hobisi olmalı. Sadece iş yerindeki dosyalardan ibaret değil sizin hayatınız… Güzel uğraşlar edinip, biraz da kendinize vakit ayırmalısınız.

Onca yoğunluğun arasında ne yapabilirim diyenler için, birkaç güzel uğraşı yazmakta fayda var…

hobi
hobi

Kendinize Vakit Ayırabileceğiniz Hobiler

  • Evinizde bulunan ya da dışarıda hoşunuza gittiği için aldığınız herhangi bir objeyi, kendi zevklerinize göre boyayabilirsiniz. Düşünsenize, çöpe atılmak üzere olan bir kola kutusu, siz boyayınca harika bir kalemlik olabilir. Başkalarının beğenip beğenmemesi önemli değil. Siz kendi zevkinize göre boyayın. Bırakın kimse beğenmesin, yeter ki siz yaptığınız işten zevk alın.
  • Özellikle bayanlar için; örgü örmek muhteşem bir stres atma aracıdır. Elinize bir yün-iki şiş aldınız mı tamam, tüm dünyayı unutup örgünüze verin kendinizi. Zaten onunla uğraşırken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.
  • Büyükler için tasarlanmış boyama kitapları alarak, zevkinize göre boyamalar yapabilir, stresinizden uzaklaşabilirsiniz. Boyama çocuk işidir demeyin. Bu kitaplar gerçekten büyüklere yönelik kitaplardır.
  • Ebru sanatı da gerçekten huzura kavuşturan bir hobi olarak tercih edebilir. Boyaların su ile buluşması sonucunda nasıl güzellikler ortaya çıkarabildiğinize siz de hayran kalacaksınız.
hobi edinmek
hobi edinmek
  • Amatör de olsa fotoğraf çekin. Mesela doğa manzaralarını seviyorsanız, haftada en az bir gün doğada gezintiye çıkın. Ve çok güzel fotoğraflar çekip kendinize bir albüm yapın.
  • Herhangi bir sporu, kendinize hobi olarak seçebilirsiniz. Bu durumda, o spor dalında elinizden geldiğince ustalaşın.
  • Herhangi bir dans türünde kurslara gidip, bu alanda kendinizi geliştirin.
  • Toprak, çiçek seven biriyseniz; kendinize ait çiçekleriniz olsun. Veya mesela kendi meyvelerinizi yetiştirin.

Hayal gücünüzü kullanarak, kendinize bambaşka hobiler de bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.