Gri ile Uyumlu Ev Dekorasyonu

Gri tonun hakim olduğu bir salon oldukça itici olabilir aynı zamanda oturma ve yatak odalarında da bu rengin tek başına kullanımı nötr bir etki alanı yaratmak ile eş değerdir. Bu sebep ile gri tonuna uyum sağlayan ton ile bu nötr havayı kırmak gerekir. Kırma işleminde renge yakın uyum içeren siyah ve beyazdan faydalanabilirsiniz. Faka araya ekstra canlı bir ton eklemeniz yaşam enerji kaliteniz için son derece önemlidir.

Öneriler

Gri renkli oturma takımınız ve olan uyumlu halınız var ise sıkı bir alana sahisiniz demektir. Grinin tek başına ve yoğun olarak kullanılması nötr etki yaratır. Sadece gri değil tüm renklerin tek ve ağırlıklı olarak kullanılması dekorasyon için önerilmez. Gri tonuna uyum yakalamak için canlı renk tonlarından yararlanabilirsiniz.

Gri Salon
Gri Salon

Gri sarı uyumu oldukça dikkat çekicidir. Sarı beyaz çizgili, tek başına sarı renge sahip olan yastıklar, fon perde ya da aksesuarlarda bu rengi değerlendirebilirsiniz. Fakat sarı ton kullanımında da dengeli olmanız ve aralara beyaz ya da açık pembe ya da mavi eklemeniz de mümkün olabilir. Daha net bir görüntü için siyaha da yer açabilirsiniz. Bu renk uyum uygulamasını aynı zamanda gri fuşya, gri türkuaz renkleri ile de gerçekleştirmeniz mümkün. Küçük objeler ya da aksesuarlar ile odanızda şık bir dekor oluşturmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.