Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağındaki düşüklük genellikle doğuştandır. Ancak bunun dışında göz kapağına gelen bir darbe pitoz denen ve göz kapağının gergin halini almasını engelleyen bir sorun ortaya çıkartabilir. İki gözde de bu durum varsa buna bilateral göz kapağı düşmesi denir.

Düşük göz kapağı eğer miyasteni gibi bir hastalık nedeniyle olmamışsa genellikle görme kaybına neden olmaz. Ancak estetik olarak yorgun bir görüntü verir. Göz kapağı estetiği çoğunlukla kaş kaldırma operasyonu ile birlikte yapılır. Operasyon lokal anestezi ile gerçekleşir. Ancak bazı özel durumlarda doktor tam anestezi de yapabilir.

estetik

Göz kapağı estetiği için ideal yaş 35tir. Ancak bu sorundan şikayetçi olan kişiler daha önce de göz kapağı estetiği olabilirler. Göz kapağı estetiği estetik operasyonlar arasında aşırı riskli kategorisine girmez. Ancak göz kapağı düşmesinin temel nedeni bulunamadıysa bu bir sorun teşkil edebilir.

Göz kapağı düşmesi bir sendromdan, bir hastalıktan, şeker hastalığı gibi bir durumdan kaynaklanıyor ve ameliyat bunlar bilinmeden yapılıyorsa risk büyüktür. Hastalar 1 günde taburcu olurlar ancak bazen göz kapağının uyku sırasında tam kapanmaması sorunu yaşarlar. Bu geçicidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.