Gerçek Aşkın 5 Evresi

Aşk dünyanın en saf ve savunmasız duygusudur. İnsanlar aşk için tüm hayatlarını harcayabiliyor. Yapılan araştırmalar insanların büyük bir bölümünün yaşamlarında gerçek aşkı bulduğu kanaatine varıyor. Günümüzde yaşanan ayrılıkların fazlalığı da bu çiftlerin gerçek aşkın 5 evresini tamamlayamadıklarından kaynaklanıyor. İşte gerçek aşkın sağlanması için geçilmesi gereken 5 evre…

aşk
aşk

Dünyayı Değiştiren İkil Yürek

Gerçek aşkın ilk evresi elbette o aşkın oluşmasıdır. Yani tarafların birbirine aşık olmasıdır. Aşkın esasen kesin bir tanımı yoktur. Bazen ilk bakışta aşık olursunuz, bazen bir çarpışmada, gülüşmede ya da tartışmada. Aşkın tam bir ifadesi yoktur bu yüzden. Aşkın tanımı yüreklerde yapılır ve gözlere yansır. Eğer iki yürek birbirini bulmuşsa gözlerde birbirine gülümser. İlk evre bu yüzden aşık olmaktır.

aşk
aşk

İkinci evre çift olmaktır. Aşık olmak güzel, geçilir ama çiftolmak biraz zordur. Tekil hayattan çift olma hayatına geçmek ve artık bir sorumluluk üstlenmek, bir eşin varlığına göre hareket etmek ilişkinin kaderini tayin edecektir. Üçüncü evrehayal kırıklığı evresidir. İlişkide illaki birbeklenmedik gelişme olabiliyor. Partnerinizin geçmişteki bir olayı ya da yaptığı bir hareket, size karşı tutumu veya bir konuda sizi yanıltması… İşte en sıkıntılı evre. Bu evreyi geçenler genellikle devam ediyor. Bu evrede kendinizi defalarca sorgular hatta doğru kişi olup olmadığını düşünürsünüz ve eğer devam ediyorsanız dördüncü evredesiniz. O da uzun bir aşka yelken açmaktır. Engelleri, hataları ve hayal kırıklıklarını göz ardı ederek kalbin sesini dinlemektir bu evre. Son evre ise tüm dünyayı iki kişinin değiştirebileceğine inandığınız evredir. Son evreye kadar geldiyseniz gerçek aşkın yeni temsilcilerisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.