Eski Koltukları Yenilemenin Ekonomik Yolları

 Evlerde en fazla kullanılan eşyalarda bir tanesi şüphesiz koltuklar. İlk satın alındıkları zaman oldukça güzel bir görünüme sahip olan koltukların döşemeleri zamanla deforme olmaya başlayacaktır. Böyle olunca da pek çok kişi koltuklarını bu halde kullanmak yerine atıp yerine yenisini satın almayı tercih ediyorlar. Fakat yeni koltuk satın almak herkesin hemen gerçekleştirebileceği şeylerden değil. Bunun yerine koltukları yenilemek adına kendileri istedikleri modeldeki kumaşları seçebilirler.

eski koltuk
eski koltuk

Koltuk Kaplamak Çok Kolay

 Koltuk kaplanmadan önce ne tarz bir kumaş seçileceğine karar verilmelidir. Şimdilerde onlarca farklı renk ve desendeki kumaşlar arasından tarza ya da isteklere en uygun olan rahatlıkla seçilerek oldukça uygun fiyatlara satın alınabilir.

Yenileme işlemine başlarken öncelikli olarak koltuktaki çiviler düzgün şekilde gevşetilerek kumaştan çıkartılmalıdır. Kumaş mümkün olduğu kadar yırtılmadan çıkartılmalıdır. Daha sonrasında bu kumaş parçası ters çevrilerek yeni kumaş altına koyulmalı ve aynı ölçüden bir ya da iki cm fazlalık bırakılarak kesilmelidir. Yapılacak işaretleme sonrasında ölçülen oturma kısmındaki kumaş sandalyeye koyulmalı, yan ve sırt kısımlar gerginleştirerek zımbalanmalıdır.

koltuk kaplama
koltuk kaplama

Sonrasında ise yan ve sırt kısımları yine gergin şekilde zımbalanacaktır. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında, kaplama esnasında herhangi bir boşluk ya da katlanır görüntünün olmamasını sağlamak gelmektedir. Her bir detayın üzerinde dikkatli bir şekilde durulması sonrasında koltuk yenileme işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.