Doğum Kontrol Haplarının Diğer Faydaları

Çiftlerin istemiş oldukları kadar çocuk sahibi olmalarına yardımcı olan doğum kontrol hapları, çok uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. Özellikle de son dönemlerde gelişen teknoloji ile beraber doğum kontrol hapları konusunda birbirinden farklı yenilikler ortaya çıkmaya başladı. Böylece kadınlar doğum kontrolünü pek çok farklı amaç için rahatlıkla kullanabiliyorlar.

hap
hap

Akne Tedavisi

Yapılmakta olan araştırmalarda da görülebileceği üzere akneleri iyileştirme özelliği bulunmaktadır. Doktor kontrolünde yapılacak olan tedavi esnasında herhangi bir reçeteli ilacın sonuç vermemesi sonrasında genel olarak östrojen – progestin kombinasyonlu doğum kontrol hapları kullanılmaktadır. Bu sayede de normalde uzun süreler boyunca yapılacak olan çalışmalarda istenilen sonuçlar elde edilemezken doğum kontrol hapının düzenli bir şekilde kullanılmaya başlanması ile beraber ciltte oldukça kötü bir görüntüye sebep olan akne sorunu çok başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olacaktır. Üstelik doğum kontrol hapı ile beraber ciltler istenildiği gibi pürüzsüz ve parlak bir hale gelir.

hap kullanımı
hap kullanımı

Menstruel Migreni Azaltır

Bununla beraber bilindiği üzere kadınların büyük bir kısmı adet dönemi öncesinde oldukça ciddi baş ağrıları yaşayabiliyor. Bu baş ağrısının en büyük sebebi ise hormonların yükselmeye başlamasıdır. Herkesin de bildiği üzere migren insanların yaşamlarını oldukça kötü bir şekilde etkilemektedir. Kullanılacak olan doğum kontrol hapı ile beraber hormonal düzenin sağlanması işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu durum sonrasında ise menstruel migren ağrıları da ciddi oranlarda azalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.