Dekorasyonda Pembenin Renklerle Uyumu

Yeni ev alacakların ya da evlerinde dekorasyon yeniliğine gideceklerin tercih ettiği renklerin başında pembe gelir. Dekorasyonda pembe ile uyumlu birçok renk vardır. Pembe dekorasyon rengi genelde kız çocukların odalarının süsleyen bir renk idi. Ancak son dönemde sevecen ve dikkat çeken bir renk olması nedeniyle pembe, birçok odada yer almıştır.

Pembeyi seven insanların dekorasyon yenilikleri için tercih ettiği bir diğer renk gri olmuştur. Gri Pembe’ye göre zıt bir renk olsa da perde ve yatak örtüleri ile harmanlayarak kullanmak yaşam alanlarını pozitif hale getirmektedir. Pembenin uyum içerisinde bulunduğu renklerden birisi sarıdır. Pembe gibi çok sıcak bir renk olan sarı, ağırlıklı olarak yatak odalarında kullanılan bir renk olmuştur.

pembe dekorasyon
pembe dekorasyon

Renklerin Dekorasyonda Bütünleşmesi

Pembenin harmanlanarak kullanıldığı renklerde birisi de turkuaz rengidir. Şık kombinler oluşturmanızı sağlayan turkuaz ve pembe, atmosfer olarak biraz daha klasik görüntü vermektedir. Pembenin uyumluluk gösterdiği özellikle kıyı şeritlerine sahip kentlerde en sık görülen renklerden birisi pembe ve kahverengi uyumudur. Pembe duvarlara ve mobilyalara sahip evlerde perde renkleri ağırlıklı olarak kahverengi olmuştur.

Şık bir bütünlük sergileyen pembe, gerek yeşil gerekse de beyaz renk ile müthiş bir uyumluluk gösterir. Yeşil’in açık renk tonları dinginliğin bütünleşmesi olmuştur. Hatta pastel tonlarda yeşilin kullanılması ev dekorasyonunda daha iyi görünüme kavuşturur.  Pembenin dekorasyon anlamında uyumluluk gösterdiği renklerde birisi de siyah olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.