Bir Odayı Aydınlatmak için 5 Garanti Öneri

Karanlık ve kasvetli bir odayı aydınlatmak anında atmosferini daha çekici hale getirecektir. Çoğu zaman pencere ekleme veya diğer yapısal değişiklikler yapmak kolay bir seçenek değildir, ancak endişelenmeniz gerekmez. Karanlık bir odayı daha ferah, daha aydınlık bir yere dönüştürmek için pek çok kolay yol var.

Mobilya Değişikliği

Aşırı doygun ve ağır oymalarla döşenen mobilyalar, odanızı gerçekte olduğundan daha koyu ve daha ağır hissettiriyor. Çok fazla koyu renkli olmayan aerodinamik, daha açık parçalarla uyum sağlamaya çalışın. Oyma veya ağır mobilyaların stilini gerçekten seviyorsanız, onları en aza indirmeye çalışın. Gerçekten sevdiğiniz bir veya iki parçayı seçin ve gerisini seyrek tutun.

aydınlık oda
aydınlık oda

Ağır Aydınlatma Modellerinden Kaçının

Büyük, ağır aydınlatmalar, kristal avizeler, hafif ve havadar bir alan oluşturmak için uygun olmayabilir. Bir tavan lambası ya da kolye avize seçerken, görsel açıdan hafif bir şey seçtiğinizden emin olun.

Ahşap Parçaları Boya

Bazı insanlar doğal ahşap görünümünü bozmak istemeyebilir, ancak karanlık bir odayı aydınlatmak isterseniz, bunu yapmak için en doğru yol budur. Ahşap merdivenler, ahşap paneller veya çirkin tavan kirişleri varsa onlara bir beyaz boya ekleyebilirsiniz. Bir odayı anında hafifletir, ferahlatır ve modernleştirir.

ayna dekoru
ayna dekoru

Doğru Ayna Konumu

Doğal ışığı yansıtmak için mümkün olduğunca doğrudan pencerelerin karşısına aynalar yerleştirin. Bu mümkün değilse, kanepeler üzerinde, kitaplıklara veya masa yanlarına yerleştirilen aynalar, nerede olursanız olun açık alan küçük pencereleri gibidir.

Tavanı Parlak Beyaza Boyayın

Artık herkes beyaz bir tavanın bir odayı daha geniş ve aydınlık hissettirmeye yardımcı olduğunu biliyor, ancak herkes doğru beyazı seçmesi gerektiğini bilmiyor. Krem, fildişi ya da mat beyaz yerine bulabileceğiniz en net, en parlak ve en beyaz boya olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir