Avrupada Görülmesi Gereken Kasabalar

Dünya ülkeleri içinde görülmesi ve gezilmesi gereken öyle yerler vardır ki hepsi keşfedilmeyi bekliyor. Bilinen yerlerin dışında tarih, turizm, kültür ve coğrafya bakımında insanların görmesi gereken görmediği büyük şeyler kaybedeceği kasabası ile ünlü olan yerler vardır. Bunlardan bazıları ise, Çek Cumhuriyetinde bulunan ve çok sevimli görüntüye sahip olan Cesky Krumlov olmuştur.

Cesky Krumlov
Cesky Krumlov

Krumlov, Unesco’nun dünya miras listesinde yer alan bir kasabadır. Özellikle son bahar aylarında gezilmesi tavsiye edilen son derece eğlencelidir. Görülmesi gereken kasabalardan birisi de Almanya’nın Freiburg şehrinde bulunan Breisgau olmuştur. Ortaçağ düşkünlerinin görmesi gereken bu şirin yer Almanya’nın en eski üniversitelerinden birini ağırlıyor. Konumu ve coğrafi özellikleri ile görülmesi gereken yerlerden birisi de Hırvatistan’ın Pucisca şehridir.

Masalsı Güzellikteki Kasabalar

Popülerliği son dönemlerde arta pucisca şehri adriyatik denizi kıyısında bulunan bir şehirdir aynı zamanda.  Kasabalar içinde görülmesi gereken yerlerden birisi de Almanya’nın Rothenburg kenti olmuştur. Süslü ve tarihi yapıların çok fazla olan bu bölge görülmesi gereken yerlerden birisidir. Dünyadaki önemli yerleşim yerlerinden biriside son dönemlerde ağırladığı birçok yabancı turist ile kuzey İspanya’da bulunan Albarracin kentidir.

Rothenburg
Rothenburg

Harika şekilde korunmuş bir ortaçağ kültürünün yansıtıldığı köy Valencia’ya 2 saat uzaklıktadır. Avrupa pek çok insanın bilmediği ancak son dönemlerde ilgi gören yerlerden birisi de İngiltere’deki Bibury kasabası olmuştur. Masalsı bir görüntüye sahip olan kasaba dar patika yolları dikkat çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.