Allık Alırken Dikkat Edilecekler

Özellikle genç kızlar ilk kez makyaj malzemesi almaya başladığı zaman nasıl alacaklarını ve nelere dikkat edeceklerini bir türlü kestiremezler. Makyajda önemli bir ayrıntı olan allık seçimi de elbette çok önemlidir. Peki allık seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir gelin hep beraber bakalım.

allık
allık

Mat Mı Parlak Mı?

Allıklar her zaman mat olarak seçildiğinde çok hoş duracaktır. Eğer çok kuru bir cildiniz yok ise allık seçimlerinizde parlak olanlardan kaçınmanızı öneririz. Parlak olan allıklar ben buradayımder gibi bağırır ve modern güzle bir makyajın tüm düzenini bozmuş oluverir. Dolayısı ile mat allık satışları çok daha fazladır.

Allık Fırçası

Allık kadara alacağınız fırçanın da çok büyük önemi vardır. Allık firmaları genelde küçük allıklar ile satış yaparlar ama bunlar kullanım kolaylığı vermez. Ayrıca tek olarak satılan allık fırçalarından mutlaka edinmelisiniz. Yüz büyüklüğünüze göre farklı ebatlarını seçebilirsiniz.

allık seçimi
allık seçimi

Hacim Seçenekleri

Makyaj malzemesini alırken ne kadar büyük ve çok olduğundan uzaklaşın deriz. Makyaj malzemeleri kaldıkça verecekleri etkiyi kaybetmeye başlarlar. Bu sebeple daha küçük boyları tercih ederek daha taze alım yapmanızı öneririz.

Güvenilir Markalar

Makyaj malzemesi hileye çok açık bir üründür ve bu sebeple mutlaka dikkat edilmesi gerekilir. Çok aşırı markaları elbette demiyoruz ama hiç değilse orta halli bir markadan allık almayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.