Ter Kokusuna Doğal Formül

Yaz aylarında en sık rastlanan sıkıntılı durum elbette terleme sonrası yaşanan kokudur. Terleme ile yaşana ter kokusu için kullanmakta olduğunuz bir dünya deodorantlar ya da roll on bir zaman sonra işe yaramamasının yanı sıra terlemeyi önleyen bazı kimyasal içerikleri sebebi ile de tavsiye edilmiyor.

terlemek
terlemek

Yeni doğum yapmış olan annelerde bebeklerine zarar verecek olan deodorant kullanımına yer vermeyi elbette tercih etmezler. Peki, bu durumda ne yapılabilir? Ter kokusunu önlemek için gerekli olan malzemeler aslında çok uzakta ya da çok pahalı değiller. Mutfağınızda bulunan her an elinizin altında olan malzemeleri kullanarak ter kokunuzun oluşumuna engel olabilirsiniz.

Hangi Malzemeleri Kullanarak Ter Kokusu Önlenebilir?

Mutfağınızda bulunan ve oldukça ekonomik yapısının yanı sıra son derece doğal oluşu ile de sıklıkla tercih edeceğiniz doğal formül ile ter kokusunu hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan elma sirkesi ve limondan başkası değil. Sirkenin kokusundan endişe edenleri duyar gibiyiz. Fakat sanıldığı gibi ekşi bir sirke kokusu yaşamazsınız.

ter kokusu
ter kokusu

Sirke ve limon uygulaması ile özellikle koltuk altı kararması yaşayanlarda olumlu sonuçlar alacaktır. Evden çıkmadan birkaç dakika önce uygulayarak kokunun geçtiğinden emin olduktan sonra dışarı çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra her an yanınızda olmasını istiyorsanız elma sirkesini su ile seyrelterek herhangi bir sprey şişeye koyarak her an yanınızda taşımanız da mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.