Saç Stilinizi Seçerken Kendinize Sormanız Gereken 5 Temel Soru

Yüz şekli, denklemin yalnızca bir unsurudur; saç stil seçeneklerini kuaförünüzle tartışırken göz önüne almanız gereken diğer dördü keşfedebilirsiniz.

  1. Her gün saçınıza ayırmak için ne kadar zamanınız var? Bu dünyada saçlarına vakit ayırma konusunda birkaç farklı insan var. Yıkayıp çıkıyor musun? Günde 30 dakika veya daha fazla harcama yapmaya hazır mısınız? Bu soruları kuaförünüzle tartışırken saç stilinizin harika görünmesi için her gün ne kadar hazırlıklı olduğunuzu anlayacaksınız.
  2. Saç dokunuz doğal olarak nasıl?

Doğal doku; saç derisi, kalın veya ince saç, dalgalı veya düz, saç büyümesinin yönü gibi özelliklerinizdir. Bütün bu unsurlar, saçlarınızın fiziksel özellikleri için en iyi kesim türlerini etkiler. Kuaförünüz, sizin için işe yarayacak olası kesimler için daha iyi bir fikir sunacaktır.

  1. Yüzünüzün şekli nedir?

Yüzünüz daha uzun veya kısa, geniş veya daha dar, dengeli çene ve alın veya dengesiz mi? İdeal olarak yüzünüzü tanımlayın:

  • Daha uzun bir yüz şeklini kısaltmak için (dikdörtgen, kare, kalp ve pırlanta kesim)
  • Kısa yüzü şekillendirmek için (kare, yuvarlak kesim)
  • Bir özelliği dengelemek için (kalp, elmas, üçgen, su damlası kesim)
  1. Yüz özellikleri saç stilini nasıl etkiler?

Uzun alın, küçük yüz, alçak kulak yerleşimi, uzun çene, yuvarlak yüz, çıkık elmacık kemikleri gibi yüz özellikleri saç stillerinin görünümünü etkiler. Saç stili ile yüzü orantılı göstermek için ölçek kuralı uyarlanır.

  1. 40’tan fazla olduğunuzda saçlarınızı kestirmeli misiniz?

Bu günlerde saç ürünleri ve boyaları kalitesinden çok daha yüksektir ve saçları daha uzun süre iyi durumda tutabilir, saçlarınızı kesmeniz gerekmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.