Makyajsız Dolaşmak İçin 5 Mükemmel Neden

Kadınlar doğaları gereği beğenilme güdüsü daha yoğun olan canlılar ki işte bu yüzden de belki de kadınların bu beklentilerine yanıt verebilme adına yine insanlar makyajı icat etmiş.

makyaj
makyaj

Makyaj doğru yapıldığı zaman ciddi bir sanat dalı aslında ama onun dışında kadınlar kendi kusurlarını kapatmak ve daha güzel görünmek adına makyaj malzemeleri kullanarak kusursuz olmak için ciddi çabalar sarf edip makyaj malzemelerine ciddi paralar harcıyorlar ama hiç düşündünüz mü acaba makyaj yapmasanız nasıl olursanız biz de bu yazıda makyajsız dolaşmanız için size 7 ana nedeni sıralayacağız.

  • Gerekli Değil: Bunu yazınca elbette çok gerekli diyenleri duyuyoruz ama aslında özellikle gençlik yaşlarında çok da gerekli değil. Kişi en doğal haliyle her zaman çok daha güzel yeterli kendine bir duruş bulabilsin.
  • Bütçenize Katkı: İşin ekonomik boyutunu elbette düşünmek gerekiyor. Her kozmetik ürünü kullanılamaz bu yüzden makyaj malzemelerinin ciddi bir rakam teşkil ettiğini unutmamak lazım.
makyajsız
makyajsız
  • Cildin Nefes Alması: Makyaj malzemeleri cildi kapattığı için nefes almasını önler ki makyaj yapmamak cildin daha sağlıklı kalmasını sağlar.
  • Zaman: Kabul etmek gerekir ki makyaj başta da belirtildiği gibi bir sanat olduğundan ve belli bir zaman gerektirdiğinden kişinin zamanı kendisine kalır.
  • Pozitif Mesaj: Kişi makyaj yapmayarak kendine olan öz güvenini gösterir ve çevresine oldukça olumlu bir mesaj verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.