Ay Anahtarlı Rekor

Ay anahtarlı rekor hizmetleri, Karaca Paslanmaz Çelik firmasının profesyonel düzeyde sunduğu hizmetlerden birisidir. Ay anahtarlı rekor, paslanmaz çelik malzemesinden üretilen ve son zamanlarda özellikle inşaat ve yapı alanında tercih edilen sağlam bir yapı malzemesidir. Dişli ve kaynaklı olan dişliler ile aynı görevi gören ay anahtarlı rekor, kesilmeden kullanılabilen dolayısıyla da kesim yapılmadan boy ayarlama imkânı sunar.

Ay anahtarı, yarım ay şeklinde olan anahtar ile gevşetilir ya da sıkılır. Adını da bu anahtardan almıştır ve böylece “Ay anahtarlı” olarak isimlendirilmiştir. Sanayi alanında yaygın olarak tercih edilen ay anahtarlı rekor da sızdırmazlık sağlanırken conta tercih edilir.

Ay Anahtarlı Rekor Nedir?

Ay anahtarlı rekor, paslanmaz çelik malzemesinden üretilmiş olup sanayi alanında kullanılan işlevsel bir malzemedir. Rekorları sıkmaya yarayan anahtarlar yarım ay şeklindedir ve ismini de anahtarından almış olan bir malzemedir. Diğer rekor türlerinde sızdırmazlık işlemi konik sıkma yöntemi ile gerçekleştirilir. Buna rağmen ay anahtarlı rekorlar da sızdırmazlık doğrudan conta ile sağlanır.

Ay Anahtarlı Rekor

Makine sanayisinde, tersanelerde, pompa yapımlarında sıklıkla tercih edilen ay anahtarlı rekor; boru hatlarında ayrıştırma yani bölme işlemlerini pratik ve hızlı şekilde yapılma imkânı sunar. Ayrıca gıda sektöründe de kullanılmaya başlanan ay anahtarlı rekor; gıda üretimi yapılan sanayilerde boru hatlarında kelebek vana ya da pompa kullanımında tercih edilir.

Avantajlı Kullanımı ile Ay Anahtarlı Rekor Kullanımı

Ay anahtarlı rekor kullanımı beraberinde kullanıcılara birçok avantaj sunar. Öncelikle ay anahtarlı rekor; boru ya da transfer hatlarının pratik ve hızlı şekilde sökülme imkânı sunar. İşlevsel bir yapıya sahip olan ay anahtarlı rekor sayesinde hatların temizlik, tadilat ve benzeri gibi maliyetlerini minimum seviyeye indirir.

Gıda, otomotiv ve tersane gibi alanlarda kullanılan ay anahtarlı rekor kullanımının bir diğer avantajı ise ikincil tüm masrafları ortadan kaldırılmasıdır. Sizin de ay anahtarlı rekor ihtiyacınız varsa ve bu konuda bilgi almak istiyorsanız hemen https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-fittings adresini hemen ziyaret ederek bu adres üzerinden güvenli şekilde ay anahtarlı rekor için bilgi ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.