Under Cut Saç Kesimi Nedir?

Son zamanların en hit saç kesim stili olan under cut erkelerin birçoğu tarafından da beğenildi. Kolay kullanıma sahip olan saç stilinin yan kısımlarının oldukça kısa olup üst kısmının biraz uzun bırakılması nedeni ile kolaylıkla dışarıya çıkmak için hazır olunabiliyor.

Bazı under cut saç kesim stilleri üst kısmın daha uzun bırakıldığı tercihlerdir. Bu seçimler ise tamamen sizin beğeninize ve istediğiniz göre şekillenebilir. Daha uzun bırakılan üst kısmın hafif şekillendirilerek sonrasında sprey ile sabitlenmesi sonrasında gene kısa sürede bir hazırlanma ile karşılaşılabiliyor.

Moda olan bir saç kesim stiline sahip olmanın yanı sıra kullanımı da kolay olan bir tercihe yer açmak isterseniz under cut saç kesim modelini tercih edebilirsiniz.

Under Cut Saç Kesimi Hangi Yüz Hatlarına Daha Uygun?

Son zamanların erkek saç kesim modasında trend olan modeli under cut kolay kullanıma sahip olmasının yanı sıra her mevsim kullanım açısından rahatlık sunması ile de biliniyor. Yaz aylarında daha kısa kesilebilecek olan model kış aylarında biraz daha uzun kesilerek tercih edilebilir.

Her yüz tipi için uygun olan under cut saç kesim stilinde çok kısa kesimler daha çok yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar için öneriliyor. Aynı zamanda uzun ve köşeli yüz hattına sahip iseniz yan ve üst kısımları biraz daha uzun bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.