Stor Perde Olan Pencereler Benzersiz

Perde deyip geçmemek gerekir zira doğru bir perde ile dekorasyonun diğer detayları önemsiz hale gelebilir. Özellikle de bu perde kullanılan yere uygun bir biçimde seçilmiş ise. Örneğin mutfak pencerelerinde kullanılabilecek meyve desenli bir perde çocuk odasında kullanılır ise abesle iştigal olabilir ama klasik tarzda döşenmiş gri ve kahve tonlarının ağır bastığı berjer takımların öne çıktığı bir salonda kadife tek renk perde evin tarzına tarz katar.

Son yıllarda ise klasik perdelerin tahtına aday olan bir perde çeşidi var karşımızda o da stor perde.  Kullananlar çok iyi bilse de kullanmayı düşünenlere bilgi vermek gerekir ise yapı itibarıyla diğerlerine benzemeyen bir perde türüdür ve aşağıya yukarıya hareket eden bir mekanizması olan ve alüminyum boru üzerinde hareket eden bir mekanizması bulunan kendine has bir perde çeşididir.

 stor-perde

Temel Stor Perde Çeşitleri

Çıkış noktasında özellikle iş yerlerinde kullanılan stor perdeler bugün çocuk odaları, mutfaklar ve küçük pencereleri olan tüm ortamlarda kullanılmaya başlamıştır.

Stor perdeler arasında tülden yapılanlar olduğu gibi, desenli, simli, mekânlarda karartma özelliği olan, mat, tek renk olanlar en sık kullanılanlarıdır.

Bu perdelerde tül dışında polyester de en çok kullanılan malzemeler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.